ادامه پیشروی های ارتش سوریه و مقاومت در منطقه مرزی بین سوریه و لبنان

سه شنبه ۳ مرداد ۹۶ - ۱۸:۴۱
https://iswnews.com/?p=639

نیروهای ارتش سوریه و مقاومت در ادامه عملیات وسیعی که از بامداد جمعه ۳۰ تیر ماه در ارتفاعات و کوهستان های مرزی بین سوریه و لبنان در منطقه “جرود عرسال” آغاز شده است در چهارمین روز عملیات نیز پیشروی های قابل توجهی داشته و موفق شدند مناطقی از جمله “وادی کمیل” ، “وادی حمودی” ، “مکعبه الفرن” ، “البیدر” ، “شعبات النحله” و “وادی ضلیل البراک” را از تروریست های تکفیری پاکسازی کند. روز گذشته نیز نیروهای مقاومت مناطق “وادی الخیل” ، “وادی المعیصره” ، “وادی معروف” ، وادی الدم” ، “وادی کحیل” ، “وادی الدقایق” ، وادی الضام” ، “وادی الزعرور” و ارتفاعات “قلعه الحصن”  در جرود عرسال را از چنگ گروه تکفیری موسوم به هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) آزاد کردند، بدین ترتیب گذرگاه مرزی “الزمرانی” در تیررس ارتش سوریه و نیروهای مقاومت قرار گرفت.

با این پیشروی های سریع و برق آسا، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت کنترل بیش از ۹۰% از منطقه جرود عرسال را به دست گرفته و تکفیری های هیئت تحریر الشام در ده درصد باقی مانده از جرود عرسال در مناطقی همچون “وادی حمید” و “الملاهی” تحت محاصره قرار گرفتند. با توجه به اینکه مناطق باقی مانده از جرود عرسال آخرین پناهگاه و سنگر تروریست هاست و گریزگاه دیگری وجود ندارد راه سومی جز تسلیم شدن یا مرگ پیش روی تکفیری ها باقی نمی ماند.

پیش از شروع عملیات مجموعاً ۱۶۰ کیلومتر مربع از مناطق مرزی بین سوریه و لبنان در کنترل گروه های تکفیری بود که سهم داعش ۱۲۰ کیلومتر مربع و سهم هیئت تحریر الشام ۴۰ کیلومتر مربع بود که با آزادسازی قریب الوقوع جرود عرسال ، شمارش معکوس برای آزادسازی مناطق تحت کنترل داعش نیز در مرز بین سوریه و لبنان نیز آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام