عملیات احرار الشام برای تصرف اداره مرکبات حرستا در غوطه شرقی دمشق

پنجشنبه ۲۵ آبان ۹۶ - ۱۷:۲۸
https://iswnews.com/?p=6419

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه گروه احرار الشام (فجرالامه سابق) طی بیانیه ای از آغاز عملیات این گروه موسوم به “بأنهم ظلموا” برای تصرف اداره وسایل نقلیه نظامی حرستا معروف به اداره مرکبات یکی از مهمترین مراکز نظامی ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق خبر داد.

در این بیانیه آمده است در پاسخ به سیاست ادامه محاصره غوطه شرقی و عدم پایبندی و نقض مکرر آتش بس توسط دولت سوریه در مناطق کاهش تنش غوطه شرقی این عملیات را سازماندهی کرده است.

به گفته احرار شام هدف از این عملیات تصرف مقر فرماندهی اداره مرکبات، پایگاه ۴۴۶ و موسسه فنی که تمامی مساحت اداره مرکبات را شامل می شود.

با توجه اهمیت فوق العاده استراتژیک اداره مرکبات برای ارتش سوریه و بکار گیری تمام توان نظامی برای حفظ آن از یک سو و عدم همراهی دیگر گروه های مسلح غوطه شرقی با احرار الشام در این عملیات از سویی دیگر تصرف این مقر توسط احرار الشام بسیار رویا پردازانه و دور از دسترس به نظر می رسد.

تاکنون نیز پس از دو روز آغاز این عملیات پیشروی خاصی از طرف احرار الشام گزارش نشده و ارتش سوریه نیز با آتشباری سنگین مواضع احرارالشام در اطراف اداره مرکبات در تلاش است افراد مسلح را مجبور به عقب نشینی کند.

اداره وسایل نقلیه نظامی حرستا موسوم به اداره مرکبات بین مثلث حرستا-عربین-مدیرا واقع شده و ۴۰ هزار متر مربع مساحت دارد. اداره مرکبات مسئولیت نگهداری از انواع تانک و زره پوش و سایر ادوات نظامی و تعمیر آنها را بر عهده دارد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  ارتش سوریه بعد از واقعه ی دردناک انفجار تونل و شهادت بسیاری از نیروها که شاید با دقت بیشتری در این منطقه عملیات می کردند هم در موضع دفاعی قرار گرفت و هم تروریستهایی که روحیشون را باخته بودند روحیه ی بسیاری گرفتند.
  حالا از یک سو ارتش با رصد هوایی و زمینی و تخصصی حتما باید مواظب کندن تونل تا زیر پای نیروها و مکان های مستقر باشه تا فاجعه ای تکرار نشه دوباره و هم در حالت تهاجمی تروریستها که از لونه هاشون بیرون اومدند بهترین فرصت هست تا تلفات ازشون بگیره.

  ۰
 2. هموطن گفت:

  تروریستا تو اکانتهای توییتریشون تصاویر داخل کارخانجات زره پوش سازی رو گذاشتن بنظر میرسه تصرفش کردن و ارتش سوریه عقب نشینی کرده ولی ظاهراً ارتش تلفاتی نداده

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام