اوکراین محل حضور مزدوران خارجی!

جمعه 13 اسفند 1400 - 12:39
https://iswnews.com/?p=64303

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” به گفته رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی، ۱۶ هزار مزدور خارجی برای مبارزه با روسیه وارد خاک اوکراین می‌شوند.

پس از پیشروی نیروهای روسیه در مناطق مختلف اوکراین و عقب نشینی نیروهای اوکراینی در برابر روس‌ها، غربی‌ها تصمیم گرفتند تا علاوه بر اعمال تحریم‌های گسترده بر روسیه، فشارهای بین‌المللی و… با ارسال کمک‌های گسترده نظامی، حمایت‌های اطلاعاتی و رسانه‌ای و همچنین اعزام نیرو از طریق شرکت‌های نظامی خصوصی به اوکراین، از پیشروی‌های روسیه جلوگیری کنند.

اوکراینی‌ها با وجود حمایت‌های تسلیحاتی کشورهای مختلف، انتظارات غربی‌ها را برآورده نکرده و در سد راه نظامیان روسی تا حد زیادی ناموفق بوده‌اند. آنطور که از سخنان مقامات غربی‌ برداشت می‌شود، می‌توان گفت که روند ارسال تسلیحات به اوکراین ادامه خواهد داشت و سلاح‌های بیشتری به این کشور ارسال خواهد شد. به نظر می‌رسد که ارسال نیروهای نظامی به اوکراین به دلیل کمبود نیروی متخصص و آشنا به تسلیحات اهدایی و همچنین هدایت نیروهای رزمی ارتش اوکراین صورت می‌گیرد.

در همین راستا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: “پس از محاصره نظامیان اوکراینی و حمله به مواضع آنان توسط نیروهای مسلح روسیه، کشورهای غربی اعزام مزدوران و نیروهای شرکت‌های نظامی خصوصی را به مناطق درگیری افزایش داده‌اند. مزدوران خارجی که وارد اوکراین شده‌اند در حال خرابکاری و حمله به کاروان‌های تجهیزات و تدارکات روسیه و همچنین هواگردهای روسی هستند. تصاویری هم که بعنوان مقاومت مردم در برابر کاروان های روسیه منتشر میشود کار همین نیروهاست.”

وزارت دفاع روسیه اعلام افزود: “تمامی حملات مزدوران خارجی با استفاده از سلاح‌هایی انجام می‌شود که غرب در اختیار اوکراین قرار داده است. ما در مورد موشک‌های ضد تانک Javelin (ساخت آمریکا)، NLOW (ساخت انگلیس) و دوش پرتاب صحبت می‌کنیم که استفاده از آنها نیاز به آموزش جدی دارد. سازمان اطلاعات ارتش آمریکا اقدامات گسترده‌ای را برای استخدام پیمانکاران شرکت نظامی خصوصی PMC، دینکورپ (DynCorp)، کیوبیک (Cubic) و ارسال آنها به اوکراین انجام داده است.”

همچنین روسیه از احتمال حضور افرادی از کشورهای انگلیس، دانمارک، لتونی، لهستان و کرواسی خبر داد زیرا دولت این کشورهای اروپایی بطور قانونی به شهروندان خود اجازه شرکت در نبردها در خاک اوکراین را داده‌اند! فرانسه نیز قصد دارد ارتش نیروهای خارجی یا لژیون های خارجی فرانسه (نیروهایی با تابعیت غیر فرانسوی) که اصلیت اوکراینی دارند را ساماندهی و برای کمک به دولت اوکراین به کیف بفرستد.
بر همین اساس، اخیرا زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته است که انتظار می‌رود حدود ۱۶۰۰۰ مزدور خارجی علاوه بر مزدوران حاضر، به اوکراین برسند تا شکست‌های نظامی نیروهای مسلح اوکراین را جبران کنند.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: “فقط در هفته‌ی گذشته حدود ۲۰۰ مزدور از کرواسی از طریق لهستان وارد اوکراین شدند و به یکی از گردان‌های ارتش اوکراین در جنوب شرقی این کشور پیوستند. از همین رو، امروز، وابسته دفاعی سفارت کرواسی در مسکو به وزارت دفاع روسیه احضار شد و در این خصوص به وی هشدار داده شد.
دنیس شلر، شهروند کرواسی، که در عملیات‌های جنوب شرق اوکراین در سال ۲۰۱۵ نیز شرکت کرده بود؛ گروه‌هایی از مزدوران کروات را برای اعزام به اوکراین ساماندهی کرده است. در این خصوص به وابسته دفاعی سفارت کرواسی و ورود حدود ۲۰۰ مزدور کروات به اوکراین هشدار داده شد. ما تأکید می‌کنیم که همه مزدورانی که از طرف غرب برای کمک به دولت کیف فرستاده شده‌اند، بر اساس قوانین بین‌المللی نیروی نظامی محسوب نمی‌شوند.”

به هر روی، حضور مزدوران خارجی در اوکراین، تنها باعث طولانی‌تر شدن جنگ و افزایش ویرانی‌های این کشور خواهد شد. به نظر می‌رسد با ادامه وضع موجود، اوکراین نیز به سرنوشت جنگ هایی دچار خواهد شد که کشورهای غربی برای سالهای متمادی در غرب آسیا و آفریقا ایجاد می‌کردند و به آن دامن می‌زدند.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. علی جلالی فر جمعه, ۱۳ اسفند, ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶

  ازکارشناسان تحولات جهان اسلام تشکرمیکنم هرچه اخبار هماهنگ با نقشه نظامی پی درپی با توجیح بیشتر باشد بهتر خواهد بود مثلا حدود هیجده سال است روسیه به اکراین می‌گوید نیروهای ناتو را اطراف ما نیاورید اما این زلنسکی گوش نکرد حالا می‌داند غربی‌ها پشتیبان مطمئنی نیستند این مسائل را جهت آگاهی بیشتر بیاورید ممنون میشویم

  پاسخ
 2. علی جلالی فر جمعه, ۱۳ اسفند, ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵

  هرروزی که سپری می‌شود به ضرر روسیه تمام می‌شود چون الان اطراف کیف را الخصوص شمال غرب را نیروهای روسیه گرفته اگه معطل مذاکره باشد سرش کلاه می رودخونه غربی‌ها قصد دارند از نیروها ی نیابتی از داعیش وغیره استفاده کنند آنها رنگ شهری آزموده هستند لذا بنفع روسیه است که کیف که پایتخت است هرچه زودتر تصرف کند منتها افراد شخصی ومردم را رعایت کند والا جنگ فرسایشی می‌شود احتمال کمی هم شکست ولایات بیشتر بده سریع تمام کند

  پاسخ
 3. علی جلالی فر جمعه, ۱۳ اسفند, ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳

  آقای پوتین غربی‌ها هم کمک تسلیحاتی میکنندو هم نیروی انسانی جنگ شهری دیده از عراق و قسد سوریه وارد اکراین می‌کنند به بهانه مذاکرات وقت کشی نشود شما کیف را بگیرید بقیه شهرها خود به خود تسلیم می‌شوند جنگ را فرسایشی نکنید

  پاسخ
 4. محمد(ل ن ) شنبه, ۱۴ اسفند, ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۲

  هزاران مزدور خارجی که وارد اوکراین شده اند، همان نیروهای ناتو هستند که برای جنگ با ارتش روسیه آماده شده اند. ناتو به صورت نامحسوس در حال انتقال نیرو و تجهیزات به اوکراین می باشد. ارتش روسیه باید با همکاری بلاروس غرب اوکراین را اشغال کند تا مانع ورود زمینی تسلیحات ناتو به اوکراین شود. همچنین مانع از ورود هرگونه هواپیمای ترابری نظامی از اروپا شود. در آن صورت روس ها فاتح میدان خواهند شد.

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.