ارتش اسرائیل در حال تحقیقات بر جنگ روسیه و اوکراین!

جمعه 13 اسفند 1400 - 18:43
https://iswnews.com/?p=64350

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش رژیم صهیونیستی تیم‌هایی را جهت جمع‌آوری اطلاعات جنگ روسیه و اوکراین و بررسی شیوه‌های رزمی دو طرف تشکیل داده است.

ارتش اسرائیل ماموریت این تیم‌ها را جمع‌آوری اطلاعات در زمینه مانورهای زمینی، لجستیک، پدافند هوایی، ضد تانک، سایبری، جنگ روانی و جنگ الکترونیک و… تعیین کرده است.

وب سایت صهیونیستی والا نیوز نوشته است: در حالیکه جنگ روسیه و اوکراین وارد دومین هفته خود می‌شود، هزاران ویدئو در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که این امکان را برای ارتش اسرائیل فراهم می‌کند تا اطلاعات مهمی را جمع آوری کند. این اطلاعات می‌توانند به سربازان اسرائیل در جنگ‌های آینده کمک کند.

ارتش اسرائیل بدون شک در حال بررسی مسائل پیرامون پشتیبانی‌های لجستیکی است که باعث شد تا یک کاروان روسی در اطراف پایتخت اوکراین متوقف شود. این کاروان پیشروی قابل توجهی نداشته است زیرا به دلیل ضعف در چرخه پشتیبانی، سوخت کافی نداشته و نیروها از کمبود غذا رنج می‌برند.
ارتش اسرائیل در جنگ‌های اخیر، از جمله در جنگ لبنان در سال ۲۰۰۶، در تامین تجهیزات برای نیروهای زمینی مشکل داشت و با مشکلات لجستیکی مواجه شد. در جریان جنگ علیه غزه در سال ۲۰۱۲، نیروهای ذخیره و سربازان از کمبود مواد غذایی شاکی بودند.

ارتش اسرائیل همچنین نحوه مانور نیروهای روسی، تانک‌ها و خودروهای زرهی سنگین و رویارویی با نظامیان اوکراینی را مورد بررسی قرار خواهد داد زیرا در لبنان و جنگ ۲۰۱۴ غزه، ارتش اسرائیل دریافت که در هر سناریوی جنگی آینده، نیروها باید در عمق خاک دشمن مانور دهند و با تاکتیک‌های چریکی و شهری روبرو شوند. اگرچه ارتش اسرائیل روی مهمات دقیقی سرمایه‌گذاری کرده است که می‌توانند با شلیک از راه دور سایه خطر از روی نیروهای زمینی را دور کنند اما تانک‌ها و خودروهای جنگی زرهی یکی از جنبه‌های اصلی هر نبردی هستند که ارتش اسرائیل در آن شرکت می‌کند!

ارتش اسرائیل مقابله اوکراین با تانک های روسی – که در حال حاضر عمدتاً با استفاده از تسلیحات ضد تانک مانند Javelin و NLAW صورت می‌گیرد – را نیز مورد تحقیقات قرار خواهد داد.

در حالیکه جنگ در اروپا با جنگی که اسرائیل در آینده با آن روبرو خواهد شد بسیار متفاوت خواهد بود اما ارتش اسرائیل ارتشی است که خود را به دلیل تحقیقات عمیق و گسترده بر تاکتیک‌های رزمی می‌ستاید.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. سیدهادی یکشنبه, ۱۵ اسفند, ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۶

    این کارا براشون فایده نداره موقع اش که بشه کاری کنیم هرچی خوندن از سرشون بپره

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.