آسیای میانه و شبه قاره
داعش مسئولیت اولین عملیات تروریستی در کشمیر را بر عهده گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” خبرگزاری اعماق، ارگان خبررسانی داعش روز گذشته با انتشار خبری مسئولیت حمله مسلحانه به پلیس محلی کشمیر در منطقه ذکوره در ناحیه لعل چوک در نزدیکی شهر سری نگر مرکز کشمیر را بر عهده گرفت.

جمعه شب طی حمله افراد مسلح به نیروهای پلیس محلی کشمیر یکی از افسران پلیس کشته و یک نفر نیز زخمی شد. در جریان تبادل آتش یکی از افراد مسلح نیز کشته شد.

رسانه های محلی نام این تروریست کشته شده را “مجیز احمد میر” ذکر نموده و اعلام کرده اند این فرد مسلح یکی از اعضای جماعت ذاکر موسی بوده است.
جماعت ذاکر موسی مرداد ماه امسال از حزب المجاهدین وابسته به القاعده جدا شد و به طور مستقل با نام “انصار الغزوه الهند” اعلام موجودیت کرد.

در بیانیه “انصار الغزوه الهند” همچنین بر جدایی خط فکری این گروه با القاعده شبه قاره تاکید شد .

 

با اینکه جماعت ذاکر موسی تاکنون رسما با داعش اعلام وفاداری نکرده ولی به دلیل شباهت های ایدئولوژیک این گروه با داعش بسیاری این جماعت را سلول های خفته داعش در کشمیر و منطقه شبه قاره هند قلمداد می کنند.

روز گذشته جنازه فرد مسلح کشته شده پیچیده شده در پرچم داعش با حضور هزاران نفر از از مردم کشمیر تشییع و در زادگاهش دفن شد.

 

کشمیر یکی از مناطق مورد مناقشه بین پاکستان و هند است و هر دو کشور بر مالکیت کل این منطقه تاکید دارند. به دلیل سرکوب شدن جنبش های مردمی در کمشیر توسط دولت هند، گرایش به گروه های تندرو و افراطی نظیر داعش و القاعده در این منطقه رو به فزونی است .

دولت هند، پاکستان را به آموزش و تسلیح افراد مسلح تندرو متهم می کند، موضوعی که همواره توسط اسلام آباد رد شده است.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "داعش مسئولیت اولین عملیات تروریستی در کشمیر را بر عهده گرفت."

مجید :

خدا لعنت کند آمریکا و داعشش را.

۵
۱