اینفوگرافیک: حملات هوایی و موشکی اسرائیل علیه سوریه در سال ۱۴۰۰

شنبه 27 فروردین 1 - 16:00
https://iswnews.com/?p=65790

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رژیم صهیونیستی در سال ۱۴۰۰ هـجری خورشیدی، ۲۸ حمله علیه مواضع و پایگاه‌های ارتش سوریه در نقاط مختلف سوریه انجام داده‌ است.

جزئیات این حملات به شرح ذیل می‌باشد:

۱- جنگنده های رژیم صهیونیستی با چندین موشک مواضع ارتش سوریه در اطراف شهر دمشق را مورد هدف قرار دادند. در جریان این حمله ۴ نیروی ارتش سوریه زخمی شدند. ۱۹ فروردین (۸ آوریل)

۲- دشمن اسرائیلی با شلیک موشک از سمت جولان اشغالی، برخی از نقاط اطراف دمشق را هدف قرار داد. در نتیجه این اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، چهار سرباز سوری زخمی شدند. ۲ اردیبهشت (۲۲ آوریل)

۳- جنگنده های اسرائیلی اهدافی را در لاذقیه و طرطوس مورد هدف قرار دادند. ۱۵ اردیبهشت (۵ مه)

۴- یکی از مواضع نظامی ارتش سوریه در منطقه جباثا الخشب واقع در استان قنیطره توسط بالگردهای اسرائیلی مورد هدف قرار گرفت. این حمله خسارتی در پی نداشته است. ۱۶ اردیبهشت (۶ مه)

۵- بالگرد اسرائیلی یک منزل مسکونی در غرب شهر حضر واقع در شمال استان قنیطره را هدف قرار داد. بر اثر این حمله، یک غیرنظامی مجروح شد. ۲۰ اردیبهشت (۱۰ مه)

۶-  جنگنده‌های اسرائیلی از آسمان لبنان چندین موشک به سمت اهدافی در دمشق و حمص شلیک کردند. ۱۸ خرداد (۸ ژوئن)

۷- جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مواضع ارتش سوریه در شهر السفیره واقع در استان حلب را هدف حمله قرار دادند. بر اثر این حمله، در خطوط انتقال برق ۴۰۰ کیلوولت اختلال ایجاد شده و شهر حلب برای چندین ساعت به خاموشی فرو رفت. ۲۸ تیر (۱۹ جولای)

۸- جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مواضع ارتش سوریه در منطقه القصیر واقع در استان حمص را هدف حمله قرار دادند. ۳۱ تیر (۲۲ جولای)

۹- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو موشک به سمت یک پست نظامی ارتش سوریه در منطقه “قرص النفل” در حومه شهر حضر واقع در شمال استان القنیطره شلیک کردند. ۲۶ مرداد (۱۷ آگوست)

۱۰-  دشمن اسرائیلی با حمله موشکی از سمت جنوب شرقی بیروت (در لبنان)، برخی نقاط در حومه‌ی شهر دمشق و حومه‌ی حمص را هدف حمله قرار داد. ۲۸ مرداد (۱۹ آگوست)

۱۱- جنگنده های رژیم اسرائیل از آسمان لبنان، از جنوب شرق شهر بیروت اقدام به شلیک چندین موشک به سمت شهر دمشق کردند. ۱۲ شهریور (۳ سپتامبر)

۱۲- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با استفاده از حریم هوایی منطقه التنف که در اشغال نیروهای آمریکایی است، چند فروند موشک به سمت فرودگاه نظامی تیفور شلیک کردند. ۱۶ مهر (۸ اکتبر)

۱۳- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با استفاده از حریم هوایی منطقه التنف که در اشغال نیروهای آمریکایی است، حمله‌ای را علیه منطقه تدمر و یک دکل مخابراتی و اطراف آن انجام دادند که طی این حمله یک سرباز ارتش سوریه شهید و سه تن دیگر مجروح شدند. ۲۱ مهر (۱۳ اکتبر)

۱۴- بالگردهای اسرائیلی یک نقطه نظامی ارتش سوریه در روستای “الکروم” در حومه شهر “البعث ” و دو نقطه دیگر در استان قنیطره را هدف حمله قرار دادند. ۳ آبان (۲۵ اکتبر)

۱۵- ارتش رژیم صهیونیستی مواضع ارتش سوریه در غرب دمشق را هدف حملات موشکی قرار داد. ۸ آبان (۳۰ اکتبر)

۱۶- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اهدافی را در منطقه زاکیه در حومه دمشق هدف حمله قرار دادند. ۱۲ آبان (۳ نوامبر)

۱۷- دشمن اسرائیلی از شمال بیروت با هدف قرار دادن نقاطی در منطقه مرکزی و ساحلی، حمله هوایی انجام داد که سامانه‌های پدافند هوایی سوریه با موشک‌های متجاوز مقابله و اکثر آنها را ساقط کرد.‌‌ ۱۷ آبان (۸ نوامبر)

۱۸- رژیم اسرائیل با شلیک دو فروند موشک از سمت جولان اشغالی مناطق جنوبی دمشق را هدف قرار داد. ۲۶ آبان (۱۷ نوامبر)

۱۹- جنگنده‌های رژیم اسرائیل با استفاده از حریم هوایی لبنان نقاطی را در استان حمص هدف حمله قرار دادند که در پی آن سه نفر از نیروهای ارتش سوریه شهید و هفت نفر از جمله شش نظامی مجروح شدند. ۳ آذر (۲۴ نوامبر)

۲۰-  جنگنده‌های رژیم اسرائیل با شلیک چند فروند موشک از سمت دریای مدیترانه، محوطه کانتینری بندر تجاری لاذقیه را هدف حمله قرار دادند که باعث بروز آتش‌سوزی در این منطقه شد. ۱۶ آذر (۷ دسامبر)

۲۱- حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نقاطی در جنوب سوریه، منجر به شهادت یک نظامی ارتش و وقوع خسارات مادی شد. ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر)

۲۲-  جنگنده‌های اسرائیلی با شلیک تعداد نامشخصی موشک از دریای مدیترانه، کانتیترهایی در بندر لاذقیه را هدف حمله قرار دادند که منجر به آتش‌سوزی در محل شد. ۷ دی (۲۸ دسامبر)

۲۳- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از آسمان شرق بیروت تعدادی موشک به سمت اهدافی در حومه‌ی دمشق شلیک کردند که غالب آنها توسط پدافند هوایی ارتش سوریه دفع شد. ۱۱ بهمن (۳۱ ژانویه)

۲۴- دشمن اسرائیلی چند فروند موشک زمین به زمین را از جولان اشغالی به سمت اهدافی در اطراف شهرک “زاکیه” واقع در حومه‌ی دمشق شلیک کرد که منجر به خسارات مادی شد. ۲۷ بهمن (۱۷ فوریه)

۲۵- جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از آسمان جنوب شرقی بیروت تعدادی موشک به سمت اهدافی در حومه‌ی دمشق شلیک کردند. علاوه بر این حمله، دشمن اسرائیلی چند فروند موشک زمین به زمین را از جولان اشغالی به سمت اهدافی در حومه‌ی دمشق شلیک کرد. ۲۰ بهمن (۹ فوریه)

۲۶- دشمن اسرائیلی چند فروند موشک زمین به زمین را از جولان اشغالی به سمت اهدافی در اطراف قنیطره شلیک کرد که منجر به خسارات مادی شد. ۴ اسفند (۲۴ فوریه)

۲۷-  رژیم صهیونیستی با چندین موشک اهدافی را در اطراف شهر دمشق مورد حمله قرار داد که در نتیجه آن سه نفر به شهادت رسیدند. ۵ اسفند (۲۵ فوریه)

۲۸- دشمن اسرائیلی با شلیک موشک از سمت جنوب بیروت نقاطی در اطراف شهر دمشق را هدف قرار داد. ۱۶ اسفند (۷ مارس)

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: حملات هوایی و موشکی اسرائیل علیه سوریه در سال ۲۰۲۱ میلادی
حملات هوایی رژیم اسرائیل علیه سوریه در سال ۲۰۲۰ میلادی

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام