اینفوگرافیک: گزارش نیروهای مسلح یمن از ۷ سال نبرد با ائتلاف سعودی

پنج‌شنبه 11 فروردین 1401 - 15:32
https://iswnews.com/?p=66488

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سرتیپ “یحیی سریع” سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک کنفرانس خبری، آمارهایی از هفت سال نبرد با ائتلاف سعودی را ارائه کرد.

سرتیپ “یحیی سریع” سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشست خبری ۱ فروردین ۱۴۰۱، آمار و جزئیاتی از هفت سال نبرد با ائتلاف سعودی را تشریح کرد. وی در جریان این نشست گفت:
«ما امروز در آستانه هشتمین سال استقامت و پس از هفت سال مقاومت همچنان ایستاده ایم. این یک دستاورد تاریخی است که فرزندان یمن آزاد به یاری خداوند بدست آورده اند.
در این نبرد دهها هزار شهید و مجروح شده و میلیون‌ها انسان از دشمنی و محاصره دشمنان متاثر شده‌اند که این فداکاری‌ها از بین نمی‌رود و ما به عهد و پیمان خود با شهدا وفا خواهیم کرد و از دستاوردهای خود هیچ عقب نشینی وجود ندارد.
یمنی ها در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ میلادی (۶ فروردین ۱۳۹۴) از حمله نظامی همه جانبه به زمین، دریا و هوا دشمن غافلگیر شدند.
تجاوزات در سال اول با سرعت بی‌سابقه‌ای جریان داشت و در آن سال نیروهای مسلح به دلیل کثرت حملات نتوانستند حملات مختلف دشمن را رصد کنند. در یک روز با ۱۰۰ تا ۴۰۰ حمله هوایی مواجه بودیم و علاوه بر بمباران، تهاجم از دریا و مناطق مرزی به شدت ادامه داشت. تعداد کل حملات هوایی که نیروهای مسلح موفق به رصد آن شدند ۲۷۴۲۴۳ مورد است.

ما صحنه‌های قتل‌عام‌های وحشتناک را فراموش نمی‌کنیم. صحنه‌های کودکانمان را که وقتی از زیر آوار بیرون می‌کشند فراموش نمی‌کنیم. صحنه‌های قتل زنانمان را فراموش نمی‌کنیم. ما هرگز اشک مادران شهدا را فراموش نمی‌کنیم.
جنایات هولناک را فراموش نخواهیم کرد که چه بر سر ما آمده و چه بر سر ما می آید. وطن سرافراز و رفیع، یمن… آری یمن… تاریخ، هویت، فرهنگ، اقتصاد و بنیان‌های یمن را فراموش نمی‌کنیم.

با وجود درد و وحشتی که دشمن آفرید، گریه نکردیم! اما فریاد زدیم. از جنایات آمریکا در منطقه و مزدوران احمق آنها همانند: سعودی جنایتکار و سایرین در ابوظبی و دیگر کشورها.
ما در یمن چیزی جز بمب های آمریکایی و سلاح های ممنوعه ندیده ایم. از دخالت در امور داخلی یمن دست بردارید، تا امنیت را به دست آورید. امنیت باید برای همه باشد!

نیروهای مسلح با مدد از خداوند متعال در طول نبرد برای مقابله با تجاوزات وحشیانه بیش از ۱۳۲۰۸ عملیات نظامی انجام دادند که ۶۶۸۱ عملیات تهاجمی و ۶۵۲۷ عملیات دفع و خنثی سازی حملات دشمن بود.

از جمله برجسته ترین عملیات‌های نظامی ما می توان به عملیات نصر من الله در سه مرحله، عملیات نظامی بزرگی که جزئیات آن اعلام نشده است، عملیات بنیان المرصوص، عملیات فامکن منهم، بأس الشدید، عملیات ربیع الانتصار، عملیات نظامی البیضاء، الضالع، شبوه و مارب، عملیات‌های توازن بازدارندگی، عملیات اعصار الیمن (طوفان یمن) در سه مرحله، عملیات کسر الحصار (شکست محاصره یمن) در سه مرحله و ده عملیات دیگر که جزئیات آن فاش نشده است، اشاره کرد.

عملیات نیروهای مسلح منجر به کشته و زخمی شدن ۱۰۷۵۹ نفر از ارتش عربستان سعودی، ۱۲۵۱ نفر از ارتش امارات، ۹۴۴۰ نفر از مزدوران سودانی و بیش از ۲۵۳۶۹۳ نفر از منافقین، خائنان و مزدوران (یمنی) شده است.

بیش از ۱۷۳۹۷ دستگاه خودرو، زرهی، نفربر، تانک، بولدوزر و ماشین آلات نظامی منهدم و به آتش کشیده شده است. از این عملیات‌ها ۱۰۵۱۸ عملیات به صورت تصویری و صوتی مستند شده است.

نیروی موشکی ۱۸۲۶ عملیات نظامی انجام داد که ۱۲۳۷ عملیات در داخل یمن، و ۵۸۹ عملیات در خارج از یمن انجام گرفت.

تعداد عملیات واحد پهپادی نیروی هوایی ۱۱۵۶۲ عملیات است که شامل: ۲۱۷۶ عملیات در داخل و ۹۵۳ عملیات در خارج از یمن و ۸۴۳۳ عملیات شناسایی می‌باشد.

عملیات نیروهای پدافند هوایی نیز ۴۲۲۱ عملیات است که ۱۹۷۱ عملیات به انهدام و اصابت منجر شده و ۲۲۵۰ عملیات مقابله و اجبار دشمن به خروج بوده است.
عملیات های پدافند هوایی منجر به سرنگونی ۱۵۸ فروند پهپاد، ۱۳ فروند جنگنده، ۱۰ فروند بالگرد آپاچی، ۶ فروند بالگرد حمل و نقل نظامی شده است.
۳۴ فروند از پهپادهای آمریكایی و ۹۵ فروند پهپاد جاسوسی منهدم شده است.

نیروی دریایی و پدافند ساحلی در طول هفت سال نبرد ۳۵ عملیات انجام دادند که مهمترین آنها حمله به ناوچه المدینه و ناوچه الدمام متعلق به دشمن سعودی و حمله به ناوچه سوئیفت متعلق به دشمن اماراتی و همچنین توقیف کشتی باری نظامی روابی متعلق به امارات پس از ورود به آبهای یمن بود.

مجموع عملیات انجام شده توسط نیروی زمینی بالغ بر ۲۱۱۱۳۶ عملیات بوده است.
در این عملیات‌ها یگان مهندسی ۵۲۱۷۵ عملیات شامل: ۲۲۸۵۴ عملیات علیه تجمعات دشمن، ۲۴۹۰۷ عملیات تهاجمی و دفاعی و هدف قرار دادن استحکامات دشمن و ۴۴۱۴ عملیات خودروهای زرهی و نظامی دشمن انجام داده است.

یگان ضد زره ۷۴۱۲ عملیات شامل: ۲۶۸۹ عملیات علیه استحکامات، تجمعات و پادگان های دشمن و ۴۷۲۳ حمله علیه خودروهای نظامی و زرهی انجام داده است.

یگان توپخانه ۸۵۶۳۴ عملیات شامل: ۱۱۵۰ عملیات مشترک با پهپاد، ۱۵۲۶۹ عملیات با موشک زلزال ۱ انجام داده که منجر به آتش سوزی، آسیب و انهدام بیش از ۱۰۷۸ دستگاه خودرو، زرهی، تانک، توپ، راکت‌اندازها و انبار تسلیحاتی شده است.

مجموع عملیات های یگان تک تیراندازان از بدو ورود به خط نبرد به ۶۵۹۱۵ عملیات رسیده است. این یگان طی دو سال گذشته توانسته حضور خود را در جبهات شمالی و شرقی افزایش دهد و به یاری خداوند دستاوردهای مهمی را به دست آورد. از زمان فعال شدن این یگان ۹۴۱ نظامی سعودی، ۱۱۲۷ مزدور سودانی و ۵۴۴۱۷ منافق و خائن (یمنی) مورد حمله قرار گرفته‌اند. همچنین ۹۲۹۸ حمله به خودروهای زرهی و نظامی، ۱۲۴ تک تیرانداز دشمن و ۸ فروند پهپاد مورد حمله یگان تک تیراندازان قرار گرفته اند.

مردم و نیروهای مسلح یمن از حق قانونی خود برای دفاع و مقابله با تجاوزات خارجی استفاده می‌کنند و به دفاع از سرزمین، حاکمیت و استقلال خود ادامه خواهند داد. مهم نیست که هزینه ما چقدر باشد، مهم هزینه ای است که برای دشمنان دارد. نیروهای مسلح یمن به یاری خداوند در حال انجام عملیات آزمایشی برای سلاح های با کیفیت جدید است که در مرحله بعدی وارد خط نبرد خواهند شد.
با خداوند تجدید میثاق می‌کنیم و به مردم مظلوم و پیروزمان وعده می‌دهیم که ان شاء الله هشتمین سال شاهد عملیات نظامی با کیفیتی خواهد بود که منجر آزادسازی بیشتر سرزمین های اشغالی و خاک دشمن خواهد شد. بانک اهداف ما شامل سرمایه های متجاوزین و برجسته ترین امکانات حیاتی آن خواهد بود. نیروهای مسلح از همه مردم آزاده یمن می‌خواهد تا دستاوردهای سال‌های گذشته را به طور کامل حفظ کنند و با ادامه روند مقاومت تا دستیابی به آزادی و استقلال، بر آن استوار باشند.

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: گزارش نیروهای مسلح یمن از ۶ سال نبرد با ائتلاف سعودی
اینفوگرافیک: گزارش نیروهای مسلح یمن از ۵ سال نبرد با ائتلاف سعودی

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علی اس اس گفت:

    7 سال جنگ یمن اینقدر تلفات داشته جنگ اوکراین با یک ماه زمان کلی تلفات داشته از یمنی های یاد بگیرید

  2. ... گفت:

    تاریخ و بشریت اینده،مدیون تلاش ها پا برهنه ها ،با ایمان راسخ به خداست،که با دست خالی با همه ارتش ها مریخی ! تا دندان مسلح جنگیدن و کمرشون رو خورد کردن ..! عاقل میداند که جنگ یمن بزرگ ترین ضربه قرن 21 به ارتش امریکا و غرب بوده. که اتفاقا بشدت نیز! اخبارش توسط غرب سرکوب شدن و ناچیز جلوه دادن! اما فلجشون کرد ..!

تبلیغات در تحولات جهان اسلام