درگیری نیروهای احمد مسعود و طالبان در استان بغلان

پنج‌شنبه 11 فروردین 1 - 19:36
https://iswnews.com/?p=66779

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر حمله نیروهای طالبان به مواضع نیروهای احمد مسعود در شهرستان ده صلاح واقع در استان بغلان دستکم ۲۶ طالب کشته و زخمی شدند.

در شامگاه ۹ فروردین ماه، مسلحین طالبان با پشتیبانی بالگردهای نظامی به مواضع نیروهای احمد مسعود در منطقه دره قاسان واقع در شهرستان ده صلاح حمله کردند.
این درگیری تا صبح ۱۰ فروردین همچنان ادامه یافت و در نهایت با کشته شدن یکی از فرماندهان قطعه سرخ (نیروی ویژه طالبان) به نام “سید یاقوت شاه”، مسلحین طالبان از منطقه درگیری عقب نشینی کردند.
طبق اظهارات رسانه‌های طرفدار احمد مسعود، در نتیجه این درگیری ۱۸ نفر از اعضای طالبان کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند. همچنین یک نفر از نیروهای احمد مسعود کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. این آمار با توجه به وقوع ۱۵ ساعت درگیری سنگین صحیح به نظر نمی‌رسد.

از سویی دیگر درگیری مسلحانه دیگری بین طالبان و نیروهای احمد مسعود در شهرستان حصه اول و جبل سراج در استان کاپیسا رخ داده است. از جزئیات دقیق این درگیری‌ها نیز اطلاعاتی منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید:
تحولات افغانستان و پاکستان، ۳۰ بهمن ۱۴۰۰
تحولات افغانستان و پاکستان، ۷ فروردین ۱۴۰۱
طالبان برای تسلیم کردن نیروهای احمد مسعود گروگانگیری می‌کند!

تصاویری از تلفات طالبان در درگیری‌های ده صلاح
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ... گفت:

    خالی بندی ها احمد مسعود،مخلوط کردن حق و باطل باهم. به هر فکر نکنم سرنوشت بهتره از مسعود رجویی داشته باشد… به مرور زمان به لودگی و بدبختی بیشتر می افتد.. مثل دلقک حاضر در اوکراین..

تبلیغات در تحولات جهان اسلام