اعتراض به علی اف در نماز جمعه باکو + ویدیو

دوشنبه 15 فروردین 1 - 14:59
https://iswnews.com/?p=67094

ظهر روز جمعه 12 فروردین یکی از نمازگزاران در مسجد داداش باکو پایتخت آذربایجان، به شاهین حسنلی خطیب نماز جمعه و الهام علیف رئیس جمهور این کشور معترض شده و اتهاماتی وارد کرده است. وی با صدای بلند گفته است: چرا بر علیه الهام علیف که کافر و فاسق است سخنی نمی‌گویید. اداره کنندگان نماز جمعه با صدای صلوات تلاش کردند تا صدای وی به گوش نمازگزاران نرسد.

منابع مطلع میدانی از باکو گفته اند: این فرد که اصالتا از تالش های رایون (استان) لریک است چند ثانیه پس از اعتراض دستگیر شده و از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

هنگام دستیگری وی گروهی از محافظان لباس شخصی شاهین حسنلی معروف به حاجی شاهین، روحانی اداره مسلمانان قفقاز نیز مشارکت کرده اند. ساعتی بعد نیز شایعه ای منتشر شده که این فرد خود را امام مهدی معرفی کرده است که هنوز تایید نشده است.

خطیب جمعه باکو برای پایان این حرکت اعتراضی گفته است: افرادی تلاش می‌کنند تا نظر خود را بگویند که این کار برای بیان اعتراضات درست نیست. وی جمعیت حاضر را دعوت به صبر کرده است.

شاهین حسنلی روحانی نزدیک به اداره مسلمانان قفقاز و الله شکور پاشازاده رئیس این اداره است. حسنلی از جمه کسانی است که در برنامه های تلویزیون دولتی این کشور به عنوان کارشناس دینی سخنرانی می کند و او را یکی از مبلغان اسلام آذربایجانی نیز می‌نامند.

مسجد داداش (مشهد داداش) در رایون نسیمی مرکز شهر باکو قرار دارد و در قرن 18 میلادی ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. احسان گفت:

  لطفا پیگیر جان این فرد باشید… قطعا به خاطر توهین به علی اف اعدام می‌شه…

 2. احمد گفت:

  صلوات تو کمرت بزنه

 3. گپ گفت:

  اسلام این ها آذربایجانی نیست ! اسلام این افراد ، اسلام اسرائیلی هستش!!

 4. ... گفت:

  چطوری می خواد با چندتا ذکر و صلوات و صبر و .. ! جلویی کار درست رو بگیره! مگه دروغ گفت،مردک،دو رو دو زبان! نماز جمعه برای چی برپا میکنی؟! وقتی اون همه فساد فحشاء باکو رو گرفته و گندکاری دولت مستکبر و کافر و منافق سیاه قلب باکو کل منطقه رو داره پر میکنه!

  علیه الهام حرف نمیزنی،فکر میکنی،میزاره این نیمچه مراسم رو براگزاری کنی؟! نه خبر نداری،اون همه اثر دینی را نابود خواهد کرد. ضمن اینکه،دستوراتش از بیرون بهش میرسه…

تبلیغات در تحولات جهان اسلام