به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بخش آذری وبسایت تحولات جهان اسلام از ۱۵ فروردین به دستور دولت آذربایجان در این کشور فیلتر شده است.

مجموعه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام در سالهای اخیر با انعکاس شفاف و درست رویدادهای جهان اسلام و منطقه، همواره آماج حملات مختلف بوده است و مسدودسازی بخش آذری تحولات جهان اسلام از جمله آخرین اقدامات از این دست است.

سیاست دولت جمهوری آذربایجان برای ساکت کردن مخالفانش در رسانه ها همچنان ادامه دارد. البته همه می‌دانیم که سایت هایی در جمهوری آذربایجان تحت عنوان پورنوگرافی، پان ترکیسم، ملحدین، وهابیت و سایت های منسوب به “شیعه” هویت و فرهنگ اصیل مردم را تخریب می‌کنند. بسیاری از سایت های متعلق به پیروان اهل بیت (ع) در آذربایجان فیلتر شده و اداره کنندگان آنها با اتهامات دروغین در زندان هستند. بخش آذری پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام» هم یکی دیگر از همین سایت‌ها است که از روز ۱۵ فروردین، دسترسی به آن برای مخاطبان آذربایجان مسدود شده است.

اخیرا خبری در خصوص اعتراض مدنی یک شهروند در مسجد مشهدی داداش شهر باکو علیه سیاست های الهام علیف در وبسایت تحولات جهان اسلام منتشر شد. این خبر در کنار روشنگریهای دیگر تحولات جهان اسلام بازتاب و واکنش های بسیاری را در بین مخاطبان آذری زبان ایجاد کرد. موضوعی که باعث ترس دولت آذربایجان شد. دولت باکو از این می‌هراسد که با تکرار این اعتراض ها و با ادامه آن یک جنبش در نمازهای جمعه، مراسم و مکان های مذهبی راه اندازی شود.

شاید آنها آرزو می‌کنند که مجموعه خبری تحولات جهان اسلام در آذربایجان فعالیت می‌کرد تا بتوانند خبرنویسان و تحلیلگران آن را با اتهامات دروغین به زندان محکوم کنند و قلم را از دست ما بگیرند و در پشت میله های زندان و سلول های سرد و تاریک محبوس کنند!

شما فکر می‌کنید دولت آذربایجان چه تصوری از جهان اطراف خود دارد؟

آیا این دولت می‌تواند با فیلتراسیون یک سایت مانع دستیابی مردم به حقیقت ‌شود؟

آیا این دولت آمار مهاجرت روزافزون جمعیت از کشور آذربایجان را نمی بیند؟

آیا مقام های دولت آذربایجان نمی‌دانند که در چه دوره ای زندگی می‌کنند؟

آنها بهتر است بدانند که در دوران ارتباطات پیشرفته محدودسازی کاربران بی معنی است. هر چقدر سخت گیری بیشتر شود مردم حق طلب تلاش بیشتری برای دسترسی به خبرهای درست می‌کنند.

ما از همه برادران و خواهران مسلمان تقاضا داریم با عضویت در کانال تلگرام و شبکه های اجتماعی آذری «تحولات جهان اسلام» و با اشتراک گذاری این خبر از تحولات حمایت کنید:

وبسایت آذری تحولات جهان اسلام

کانال تلگرام آذری تحولات جهان اسلام

صفحه اینستاگرام آذری تحولات جهان اسلام

صفحه فیسبوک آذری تحولات جهان اسلام

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. گپ سه شنبه, ۲۳ فروردین, ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲

  قابل پیش بینی بود برای بخش آذری تحولات،معلومه خوب جایی را هدف گرفتین!

  پاسخ
 2. معین چهارشنبه, ۲۴ فروردین, ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴

  سلام، خسته نباشید، واقعا حرف درستی میگید و حرف حق…
  البته باید همین حرف رو به نمایندگان کم خرد مجلس خودمون هم زد که با سماجت دنبال طرح صیانت و مسدودسازی اینترنت هستن، اون ها هم دست کمی از دولت بی عقل آذربایجان ندارند….

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.