آخرین وضعیت شهر ماریوپل، ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

جمعه 26 فروردین 1 - 01:23
https://iswnews.com/?p=67910

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” محاصره نیروهای اوکراینی در شهر ماریوپل تنگ‌تر شده است و اکنون حدود ۵۰۰۰ نفر از نیروهای ارتش اوکراین در شهر به دام افتاده اند.

در 23 و 24 فروردین ماه، حدود 1300 نفر از سربازان و افسران ارتش اوکراین در شهر ماریوپل تسلیم ارتش روسیه شدند. لازم به ذکر است، پیش از محاصره شهر ماریوپل حدود 14 هزار نیروی اوکراینی در این شهر حضور داشتند و اکنون تخمین زده می‌شود حدود 5000 نفر از پرسنل ارتش اوکراین در شهر ماریوپل محاصره شده اند.

در حال حاضر محاصره نیروهای اوکراینی در شهر ماریوپل تقریبا به سه جیب(پاکت) شرق و شمالی و غربی تبدیل شده و ارتباط هریک از محاصره ها با یکدیگر قطع شده است.

در روزهای اخیر بندر ماریوپل در جنوب غرب شهر به کنترل ارتش روسیه درآمد؛ اما عملیات پاکسازی مین‌ها و تله‌های انفجاری در این بندر ادامه دارد. در جیب غربی، نیروهای اوکراینی بیشتر استحکامات خود را از دست داده اند و شانس کمی برای مقاومت بیشتر در این منطقه دارند.

در جیب شرقی، درگیریها در اطراف منطقه صنعتی آزوستال ادامه دارد. گفته می‌شود منطقه صنعتی آزوستال به خوبی سنگربندی و محافظت شده است و در زیر آن نیز شبکه ای از تونلهای طولانی وجود دارد. در شمال شهر و در جیب شمالی، منطقه صنعتی ایلیچ یکی دیگر از استحکامات نیروهای اوکراینی است که در آن مقاومت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:
آخرین وضعیت شهر ماریوپل، ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
آخرین وضعیت نظامی در شهر ماریوپل + نقشه میدانی

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام