انصارالله ۴۲ نفر از اسرای کشورهای مختلف را آزاد کرد!

یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 - 22:38
https://iswnews.com/?p=68803

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” کمیته امور اسرای دولت نجات یمن به دستور “سید عبدالملک الحوثی”، ۴۲ نفر از اسرای ائتلاف سعودی با تابعیت های مختلف از جمله انگلیس و کشورهای آفریقایی و آسیایی را آزاد کرد.

روز گذشته ۳ اردیبهشت ماه، “عبدالقادر مرتضی” رئیس کمیته امور اسرای دولت نجات یمن از آزادسازی ۴۲ نفر از اسرای ائتلاف سعودی (از جمله ۱۴ نفر از اتباع کشورهای خارجی) به دستور “سید عبدالملک بدرالدین الحوثی” رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن خبر داد. وی در ادامه افزود که این اقدام به مناسبت ماه پربرکت رمضان و به عنوان ابتکاری بشردوستانه برای ایجاد تحول در پرونده تبادل اسرا و کمک به اجرای توافق اخیر انجام گرفته است.

در همین راستا وزارت خارجه عمان امروز نقش آفرینی در فرآیند آزادی و انتقال ۱۴ نفر اسیر با ملیت های مختلف را تایید کرد. طبق بیانیه‌ی وزارت خارجه عمان، سه نفر از این اسرا دارای تابعیت انگلیس، هفت نفر هندی و چهار نفر دیگر دارای تابعیت اتیوپی، اندونزی، فیلیپین، میانمار هستند.
به نظر می‌رسد برخی از اسرای دارای تبعه کشورهای آسیایی و آفریقایی از خدمه کشتی اماراتی “روابی” که در تاریخ ۱۳ دی ۱۴۰۰ توسط انصارالله توقیف شد، باشند. همچنین اسرای انگلیسی در تبادل‌های گذشته از جمله کسانی بودند که در یمن فعالیت جاسوسی، امنیتی و… داشتند. بنابراین احتمال می‌رود این سه تبعه انگلیسی نیز به دلایل امنیتی اسیر شده باشند.

ابتکار بشردوستانه در حالی انجام می‌گیرد که ائتلاف سعودی امروز از انجام اولین پرواز تجاری به مقصد فرودگاه صنعاء طبق توافق آتش بس موقت جلوگیری کرد. در پی این اقدام “هانس گروندبرگ” فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن در خصوص تضعیف توافق آتش بس ابراز نگرانی کرده و خواستار برقراری پروازها به فرودگاه صنعاء در راستای اجرای توافق موقت آتش بس شده است.

بیشتر بخوانید:
نقض هزار باره آتش بس توسط ائتلاف سعودی
هانس گروندبرگ: آتش بس یمن شکننده و درگیری‌های مارب نگران کننده ست!
جزئیات توافق آتش‌بس موقت در یمن

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. بابالو یکشنبه, ۴ اردیبهشت, ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴

    آزاد کردن اسیر مقابل اسیر. یا ور ازای چیزی انجام میدن. بعد مزدور جزو اسیر جنگی محسوب نمیشه. آزادشون کنید دوباره در قبال پول بیان به جان وناموس شیعه رحم نکنن. .چشم ور برابر ده چشم قانون .آدمهایی که از کجای دنیا بخاطر پول مزدوری میکنن.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.