آماری از عملیات جدید داعش در عراق!

شنبه 10 اردیبهشت 1401 - 14:01
https://iswnews.com/?p=69175

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تعداد حملات داعش در استان‌های مختلف عراق در جریان عملیات “الثأر للشیخین” از تعداد کل حملات تروریستی این گروه در فروردین ماه سال جاری پیشی گرفته است.

در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال جاری، ابوعمر المهاجر، سخنگوی رسمی گروه داعش در یک فایل صوتی از آغاز عملیاتی جدید به نام “الثأر للشیخین” در کشورهای مختلف در انتقام فرماندهان کشته شده‌ی داعش (ابوبکر البغدادی و ابوحمزه القرشی) خبر داد.
پس از انتشار این صوت، عناصر داعش در چند منطقه از عراق دست به ترور و عملیات زدند که نشان‌دهنده برنامه‌ریزی قبلی برای انجام این اقدامات تروریستی می‌باشد.
در ۲۸ روز نخست امسال، تروریست‌های داعش در مجموع ۲۷ عملیات را علیه نیروهای امنیتی عراق صورت دادند که این آمار پس از اعلام آغاز عملیات “الثأر للشیخین” توسط سخنگوی داعش به ۵۲ عملیات (از تاریخ ۲۸ فروردین تا ۹ اردیبهشت) رسیده است. همچنین تعداد حملات داعش در عراق، حدودا شش برابر تعداد حملات این گروه تروریستی در سوریه می‌باشد.

همزمان با افزایش حملات داعش، مقامات امنیتی عراقی نیز با درک اهمیت این موضوع سریعا دستور دادند تا سلسله عملیات‌هایی برای مبارزه با عناصر داعش در استان‌های مختلف عراق اجرا شود.
طی روزهای اخیر و پس از افزایش تحرکات داعش، نیروهای سازمان حشدالشعبی به همراه پلیس فدرال و ارتش عراق چند عملیات را در استان‌های الانبار، نینوا، بابل و صلاح‌الدین آغاز کردند.
طی این عملیات‌ها تعدادی از عناصر داعش کشته شدند و بخشی از مخفیگاه‌های این گروه تروریستی کشف و منهدم شد.

بررسی نوع حملات و اقدامات عناصر داعش در عراق نشان می‌دهد در صورتی که مقامات امنیتی عراق تصمیمات صحیح و به موقع جهت مقابله با این گروه تروریستی اتخاد نشود و مبارزه با نیروهای داعش تنها در ابعاد نظامی صورت گیرد، این کشور باید منتظر افزایش حملات تروریستی طی هفته‌های آتی باشد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.