تحولات عراق، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

یکشنبه 18 اردیبهشت 01 - 19:33
https://iswnews.com/?p=69801

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای تیپ ۲۷ سازمان حشد الشعبی با حمله عناصر داعش به حومه‌ فلوجه مقابله کردند.

۱- بغداد:
– در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه، یک فروند راکت کاتیوشا از شرق بغداد شلیک و به منزل “احمد ابورغیف”، سرپرست امور اطلاعات وزارت کشور عراق در منطقه الکراده بغداد اصابت کرد. این حادثه خسارت جانی نداشته است اما بخشی از منزل ابورغیف بر اثر اصابت راکت کاتیوشا آسیب دید.
– در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه، یک سرباز ارتش عراق طی درگیری با عناصر داعش در منطقه طارمیه واقع در شمال بغداد مجروح شد.

۲- نینوا:
– در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه، رئیس ستاد مشترک و معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک ارتش عراق با حضور در شهر سنجار دستور دادند حمل هرگونه سلاح توسط افراد بجز نیروهای ارتش و پلیس محلی ممنوع است.
– در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه، نیروی هوایی ارتش عراق یک خودروی حامل عناصر داعش در جنوب موصل را منهدم کرد. در نتیجه این حمله سه تروریست داعشی کشته شدند.

۳- کرکوک:
– در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه، عناصر داعش یکی از رزمندگان حشد العشائری را پس از ربایش به شهادت رساندند. عناصر داعش با یورش به منزل این رزمنده عراقی در آلتون کوپری وی را به اسارت گرفتند.
– در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه، نیروهای پیشمرگه حمله عناصر داعش به منطقه‌ای در شمال کرکوک را خنثی کردند. این درگیری بدون تلفات بوده است.
– در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، عناصر داعش یکی از مواضع نیروهای پیشمرگه در نزدیکی آلتون کوپری را هدف حمله قرار دادند.

۴ دیالی:
– در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه، نیروهای ارتش عراق حمله عناصر داعش به منطقه العظیم را دفع کردند. طی این درگیری یک دوربین حرارتی متعلق به ارتش عراق منهدم شد.
– در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه، عناصر داعش به یک کارخانه سنگ در حومه مقدادیه واقع در استان دیالی یورش بردند. طی این درگیری یکی از عناصر داعش توسط نگهبان کارخانه کشته شد.
– در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، عناصر داعش به یکی از مقرهای نیروهای مسلح عراق در خانقین حمله کردند. جزئیاتی از این حمله منتشر نشده است.
– در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، نیروهای امنیتی عراق یورش عناصر داعش به حومه جلولا را خنثی کردند. در این درگیری دو تن از نظامیان عراقی مجروح شدند.

۵- میسان:
در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، عبدالکریم الانصاری، معاون دبیرکل سازمان بدر عراق بر اثر سانحه رانندگی در استان میسان درگذشت.

۶- الانبار:
در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه، نیروهای تیپ ۲۷ سازمان حشد الشعبی با حمله عناصر داعش به حومه‌ فلوجه مقابله کردند. پس از درگیری، تروریست‌های داعش با استفاده از ضعف دید ناشی از طوفان گرد و غبار از منطقه گریختند.

۷- صلاح الدین:
در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه، جمعه عناد سعدون، وزیر دفاع عراق جهت بازرسی از فرماندهی عملیات سامرا به استان صلاح الدین سفر کرد.

۸- در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه، شبه نظامیان پ‌ک‌ک مدعی شدند ۱۴ تن از نظامیان ارتش ترکیه در درگیری با عوامل پ‌ک‌ک در شمال عراق کشته شدند.

۹- در تاریخ ۱۷ اردیبهشت، وزیر دفاع ترکیه از کشته شدن ۷۳ تن از عناصر پ‌ک‌ک در جریان عملیات نظامیان ترکیه در شمال عراق خبر داد.

۱۰ – در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه، مقتدی صدر از نیروهای مستقل خواست که ظرف ۱۵ روز دولت جدید را در عراق تشکیل دهند و افزود که ائتلاف سه جانبه به این دولت رأی می‌دهد اما جریان صدر در آن مشارکت نخواهد داشت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام