آخرین وضعیت نظامی در محور سورودونتسک، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

سه شنبه 20 اردیبهشت 01 - 00:43
https://iswnews.com/?p=69903

به گزارش “پایگاه تحلیلی خبری تحولات” درگیریها در اطراف شهر سورودونتسک بین نیروهای ارتش روسیه و نیروهای لوهانسک و نیروهای اوکراینی ادامه دارد.

در جنوب سورودونتسک، در چند روز اخیر نیروهای روسیه و لوهانسک شهرک نیژنیه را از کنترل نیروهای ارتش اوکراین خارج کردند. در حال حاضر درگیریها در توشکیوکا ادامه دارد.

در شمال سورودونتسک، درگیریها در ووجه‌ودیوکا و جنوب شهر روبیژنه ادامه دارد. رسانه های طرفدار روسیه مدعی تصرف منطقه ووجه‌ودیوکا و کنترل کامل شهر روبیژنه هستند؛ اما این اخبار تا این لحظه قابل تایید نیست. هفته هاست که کار در شهر روبیژنه گره خورده است و نیروهای اوکراینی به خوبی مقاومت می‌کنند. تصرف منطقه ووجه‌ودیوکا توسط روسیه و متحدانش، به محاصره روبیژنه و اجبار نیروهای اوکراینی به عقب نشینی از شهر منجر خواهد شد.

در غرب سورودونتسک(جنوب کرمینا)، نیروهای روسیه از رود سیورسکی دونتس عبور کرده و به منطقه بیلوگوریوکا حمله کرده‌اند. تا این لحظه پیشرویها در این نقطه تثبیت نشده است.

بصورت کلی با توجه به پیکان حملات، به نظر می‌رسد قصد نهایی روسیه در این محور، محاصره شهرهای سورودونتسک و لیسیچانسک باشد. بر اساس ادعای روسیه، حدود ۸۰۰۰ نیروی اوکراینی برای دفاع از سورودونتسک و لیسیچانسک در این منطقه حضور دارند. شهرهای سورودونتسک و لیسیچانسک یکی از قطب های اصلی صنعت اوکراین در شرق کشور است و تصرف آن توسط روسیه، ضربه روحی سنگینی برای اوکراین محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:
آخرین وضعیت نظامی در سیورودونتسک + نقشه میدانی
آغاز مرحله دوم عملیات روسیه در اوکراین

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام