اسرائیل به دنبال ترور رهبران حماس در خارج!

سه شنبه 20 اردیبهشت 01 - 17:50
https://iswnews.com/?p=69945

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رژیم صهیونیستی قصد دارد با ترور رهبران حماس، انتقام عملیات‌های اخیر فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی را بگیرد.

روزنامه تایمز انگلیس مدعی شد اسرائیل قصد دارد تیم‌های ترور خود را به خارج اعزام کند تا با ترور رهبران حماس، انتقام عملیات‌های اخیر فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها اسرائیلی شد را بگیرد. رژیم صهیونیستی همپیمانان خود را هم در جریان این امر قرار داده است. به نظر می‌رسد “صالح العاروری” و “زاهر جبارین” از اهداف جوخه‌های ترور رژیم اسرائیل باشند.

از سوی دیگر، حماس هشدارهایی از نهادهای اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه و اروپایی در خصوص طرح رژیم صهیونیستی برای ترور رهبران این جنبش دریافت کرده است.

در همین رابطه، “زاهر جبارین”، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس فلسطین اعلام کرد: اگر دشمن صهیونیستی آسیبی به هر یک از رهبران مقاومت و در راس آن‌ها “شیخ صالح العاروری” وارد کند، به منزله اعلان جنگ خواهد بود و مقاومت قاطعانه پاسخ این اقدامات را خواهد داد.
وی گفت: دشمن صهیونیستی فکر می‌کند با در پیش گرفتن سیاست ترور می‌تواند به مقاومت پایان دهد. ملت فلسطین ترسی از تهدیدات دشمن صهیونیستی ندارد و این تهدیدات موجب توقف مقاومت نمی‌شود.

شایان ذکر است که طی سال‌های اخیر تعدادی از فرماندهان حماس در خارج از فلسطین از جمله شهید محمود المبحوح در دبی در سال ۲۰۱۰، شهید محمد الزواوی دانشمند و طراح پهپادهای کتائب القسام در تونس در سال ۲۰۱۶ و شهید فادی البطش در مالزی در سال ۲۰۱۸ توسط عوامل موساد به شهادت رسیدند.

موضوع ترور رهبران حماس در خارج در حالی مطرح شده است که طی هفته‌های اخیر و پس از افزایش حملات ضد صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، مقامات و تحلیلگران اسرائیل خواستار ترور یحیی سنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه شدند.

به نظر می‌رسد که انتشار این اخبار از سوی رسانه‌های عبری و غربی بی‌هدف نبوده و جهت زمینه‌چینی برای ترور افراد تاثیرگذار مقاومت فلسطین و آماده سازی افکار عمومی یا بررسی واکنش گروه‌های مقاومت فلسطین و همپیمانان آنان نسبت به این اقدامات صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام