تحولات سوریه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

یکشنبه 25 اردیبهشت 01 - 17:07
https://iswnews.com/?p=70340

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بیش از ۷۰ دستگاه کامیون متعلق به ائتلاف آمریکایی از مرز کردستان عراق وارد استان حسکه سوریه شده و به سمت پایگاه ائتلاف آمریکایی در این استان حرکت کردند.

۱- حلب:
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، پهپادهای جاسوسی ارتش ترکیه در حال پرواز بر فراز منطقه شهبا و شهر عفرین مشاهده شدند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، نیروهای اطلاعاتی ترکیه دو تن از شهروندان عفرین به نام “علی اوسکلو” و “عبدو اوسکو” را به دلایل نامعلومی بازداشت کردند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، جنگنده‌های روسی اهدافی را در اطراف “داره عزه” واقع در غرب حلب هدف حمله قرار دادند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، منطقه شراوا در حومه عفرین هدف حملات توپخانه‌ای مسلحین تحت حمایت ترکیه قرار گرفت.
– در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، مسلحین “احرار الشام”، از اعضای ائتلاف جبهه الوطنیه للتحریر، یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای دفاع وطنی سوریه در محور “عنجاره” واقع در غرب حلب را با استفاده از موشک هدایت شونده ضد زره هدف قرار دادند که طی این حمله ۱۰ نفر از نیروهای دفاع وطنی سوریه به شهادت رسیده و ۹ تن دیگر مجروح شدند.

۲- ادلب:
در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، توپخانه ارتش سوریه مواضع مسلحین در حومه شهرک “الباره” و روستای “کنصفره” را هدف حمله قرار داد.

۳- درعا:
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، بر اثر انفجار بمب در شهر نوی واقع در استان درعا، دو تن از نیروهای ارتش سوریه مجروح شدند.
– در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، بسام المحمید، از نیروهای لشکر چهارم ارتش سوریه در محله العباسیه درعا البلد توسط افراد ناشناس به شهادت رسید.

۴- دیرالزور:
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، عناصر مسلح ناشناس، ایست بازرسی نیروهای SDF در شهر الشحیل واقع در استان دیرالزور را هدف قرار دادند. از تلفات این حمله اطلاعاتی در دست نیست.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، یکی از نیروهای دموکراتیک سوریه در جریان عملیات امنیتی در شمال دیرالزور کشته شد. همچنین چند تن دیگر از نیروهای SDF نیز مجروح شدند.
– در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، نیروهای ائتلاف آمریکایی یک رزمایش نظامی در پایگاه العمر واقع در استان دیرالزور سوریه برگزار کردند.

۵- رقه:
– در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر خودروی ارتش سوریه در صحرای رصافه منفجر شد.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، یکی از نیروهای ارتش سوریه در نزدیکی منطقه الشرکراک واقع در شمال رقه توسط عناصر مسلح ناشناس کشته شد.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، بر اثر هدف قرار گرفتن خودروی شبه نظامیان کُرد در شمال غربی رقه، سه تن از نیروهای SDF زخمی شدند.

۶- حسکه:
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، بر اثر حمله عناصر مسلح ناشناس به خودروی شبه نظامیان کُرد در محله غویران شهر حسکه، دو تن از نیروهای SDF مجروح شدند.
– در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، نیروهای ارتش سوریه با کمک مردم از عبور یک کاروان ائتلاف آمریکایی در حومه قامشلی جلوگیری کردند. این کاروان قصد داشت از روستاهای “صالحیه حرب”، “مشیرفه” و “تل ذهب” واقع در جنوب شهر قامشلی عبور کند.
– در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، پهپادهای جاسوسی ارتش ترکیه در حال پرواز بر فراز منطقه تل تمر مشاهده شدند.
– در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، بیش از ۷۰ دستگاه کامیون متعلق به ائتلاف آمریکایی از مرز کردستان عراق وارد استان حسکه سوریه شده و به سمت پایگاه ائتلاف آمریکایی در این استان حرکت کردند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، همزمان با پرواز هواگردهای ائتلاف آمریکایی بر فراز شهر حسکه، نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در محله‌های الظهور، غویران و الکلاسه مستقر شدند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، یکی از نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در اردوگاه الهول توسط عناصر ناشناس کشته شد.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، بر اثر حمله عناصر مسلح ناشناس به خودروی شبه نظامیان کُرد در محله النشوه شهر حسکه، دو تن از نیروهای SDF کشته شدند.
– در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه، یک کاروان ائتلاف آمریکایی شامل پنج دستگاه خودرو از پایگاه الشدادی واقع در حسکه به سمت پایگاه ائتلاف آمریکایی در میدان نفتی العمر واقع در دیرالزور اعزام شد.
– در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، شبه نظامیان کُرد با استفاده از موشک هدایت شونده یک خودروی مسلحین جیش الوطنی را در روستای الریحانیه واقع در جنوب رأس العین هدف قرار دادند.
– در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه، مسلحین تحت حمایت ترکیه حومه شهر تل تمر واقع در استان حسکه را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.

۷- حماه:
در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، جنگنده‌های اسرائیلی با شلیک چند فروند موشک از سمت دریای مدیترانه در غرب بانیاس، مرکز تحقیقات علمی واقع در مصیاف استان حماه را هدف حمله قرار دادند که پدافند هوایی سوریه اقدام به مقابله با این حمله کرده و چند موشک دشمن را رهگیری و منهدم کرد. در این حمله پنج نفر از جمله یک غیرنظامی شهید و هفت تن دیگر مجروح شدند.

۸- حمص:
در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه، یکی از نیروهای ارتش سوریه بر اثر انفجار مین در صحرای حمص به شهادت رسید.

نقشه باکیفیت

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام