افشای هویت افسر صهیونیست کشته شده در غزه پس از چهار سال!

یکشنبه 25 اردیبهشت 01 - 20:50
https://iswnews.com/?p=70346

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رژیم صهیونیستی پس از چهار سال هویت افسر کشته شده یگان سایرت متکل در عملیات شرق خان یونس واقع در نوار غزه را فاش کرد.

در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۷، گروهی از کماندوهای اسرائیلی با هدف ترور برخی از فرماندهان مقاومت فلسطین با خودروی شخصی در عمق سه کیلومتری خانیونس نفوذ کرده در منطقه مسجد شهید اسماعیل ابوشنب اقدام به انجام عملیات ترور کردند که در این عملیات ناموفق، نورالدین محمد سلامه برکه، از فرماندهان ارشد کتائب القسام، شاخه نظامی جنبش حماس و چند تن دیگر به شهادت رسیدند.
بعد از لو رفتن این عملیات پیچیده و تعقیب نیروهای متجاوز توسط مقاومت فلسطین، یکی از نظامیان ارشد رژیم صهیونیستی کشته می‌شود و سایر کماندوهای اسرائیلی با پشتیبانی هواگردها مجبور به رها کردن تجهیزات نظامی و ترک منطقه می‌شوند.

اکنون پس از چهار سال، رسانه‌های عبری هویت نظامی کشته در خان یونس را فاش کردند. سرهنگ دوم محمود خیرالدین، از افسران یگان “سایرت متکل” بود که در سال ۱۹۹۷ میلادی وارد گردان شناسایی چتربازان شده و از سال ۲۰۰۲ به عنوان سرباز، افسر و فرمانده در واحد عملیات ویژه اطلاعات نظامی خدمت کرده بود.

آهارون هالیوا، فرمانده اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص علت افشای نام او بعد از این مدت گفت: یک سری ملاحظات و حساسیت‌ها در مورد سایر اعضای عملیات وجود دارد، اما تصمیم گرفته شد که نام و تصاویر او منتشر شود.

سرهنگ دوم محمود خیرالدین، از افسران یگان “سایرت متکل”

عکس محمود خیرالدین در تصاویر منتشر شده توسط کتائب القسام از نیروهای اسرائیلی در عملیات خان یونس
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام