تحولات عراق، ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

شنبه 31 اردیبهشت 01 - 18:20
https://iswnews.com/?p=70855

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای ارتش عراق و تیپ ۵۱ سازمان حشدالشعبی، عملیات امنیتی مشترکی را در کوه‌های مکحول واقع در استان صلاح الدین آغاز کردند.

۱- بغداد:
در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه، جنگنده‌های عراقی حملاتی را علیه تروریست‌های داعش در منطقه طارمیه واقع در شمال بغداد انجام دادند.

۲- صلاح الدین:
– در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، نیروهای ارتش عراق و تیپ ۵۱ سازمان حشدالشعبی، عملیات امنیتی مشترکی را در کوه‌های مکحول واقع در استان صلاح الدین آغاز کردند.
– در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه، عناصر داعش، مقر تیپ ۲۵ سازمان حشدالشعبی در نزدیکی طوزخورماتو را هدف حمله خمپاره‌ای قرار دادند. این حمله تلفات جانی نداشته است.
– در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه، تروریست‌های داعش پس از ربایش یک چوپان در غرب طوزخورماتو، وی را به شهادت رساندند.
– در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه، بر اثر حمله عوامل داعش به منطقه العیث واقع در شرق تکریت، دو تن از نیروهای تیپ ۲۲ سازمان حشدالشعبی به شهادت رسیدند.

۳- بابل:
در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، گروه‌های مقاومت عراق دو کاروان لجستیکی ارتش آمریکا را در استان بابل مورد حمله قرار دادند.

۴- دیالی:
– در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه، عناصر داعش منطقه قره تپه را هدف حمله خمپاره‌ای قرار دادند.
– در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه، در نتیجه یورش عناصر داعش به مزارع کشاورزی منطقه العظیم سه تن از غیرنظامیان عراقی به شهادت رسیدند.
– در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه، بر اثر انفجار بمب در روستای ابوخنازیر، یکی از نیروهای پلیس عراق شهید و سه تن دیگر زخمی شدند.

۵- نینوا:
در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، بر اثر وقوع انفجار در منطقه شوان واقع در جنوب موصل، دو نفر به شدت مجروح شدند. مقامات امنیتی عراق اعلام کردند گروه داعش عامل این انفجار بوده است.

۶- کرکوک:
– در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه، گروه داعش مسئولیت آتش زدن یک مزرعه گندم در منطقه داقوق را برعهده گرفت.
– در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه، جنگنده های ترکیه با ورود به حریم هوایی عراق، اهدافی در استان کرکوک را مورد حمله قرار دادند.

۷- ذی قار:
در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، یک کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی در استان ذی قار هدف حمله گروه‌‌‌های مقاومت عراق قرار گرفت.

۸- المثنی:
در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، گروه‌‌‌های مقاومت عراق یک کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی در استان المثنی را هدف حمله قرار دادند.

۹- در ادامه عملیات ارتش ترکیه در مناطق شمالی عراق، یکی از نظامیان ترکیه به نام “توناهان ارباش” بر اثر انفجار تله انفجاری کار گذاشته شده توسط شبه نظامیان پ‌ک‌ک کشته شد.

۱۰- در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه، محمدکاظم آل صادق، سفیر جدید ایران در بغداد با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد. الکاظمی در این دیدار بر عمق روابط دوجانبه و اهمیت توسعه آن در راستای منافع دو ملت و منافع همه ملت‌های منطقه تأکید کرد.

۱۱- در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه، معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق برای بازدید از امکانات دفاعی، در مرزهای بین المللی عراق و سوریه حضور یافت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام