حذف سه تن از فرماندهان قطعه بدری طالبان

دوشنبه 2 خرداد 1401 - 10:16
https://iswnews.com/?p=70966

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در نتیجه عملیات‌های مختلف گروه‌های ضد طالبانی در استان‌های پنجشیر و کاپیسا چند تن از فرماندهان قطعه بدری طالبان کشته شدند.

در ادامه‌ی درگیری‌های نیروهای احمد مسعود و طالبان در پنجشیر و بغلان، یکی از فرماندهان میدانی قطعه بدری طالبان به نام “ملا غاویر” در منطقه کوهسار واقع در شهرستان پریان به همراه تعدادی از همراهانش کشته شدند.
از سویی دیگر در ۲۶ اردیبهشت ماه، طی کمین نیروهای احمد مسعود در شهرستان دره، یکی دیگر از فرماندهان میدانی طالبان به نام “بلال بدری” مشهور به “ملا خیبر” با هفت نفر از مسلحین تحت امرش کشته شدند.
در همین راستا گروه جبهه آزادگان نیز با انتشار بیانیه‌ای مدعی ترور “مولوی فدایی” از فرماندهان قطعه بدری طالبان در منطقه دربافان در شهرستان حصه دوم واقع در استان کاپیسا شد.

بدین صورت سه تن از فرماندهان میدانی قطعه بدری طالبان (ملا غاویر، ملا خیبر و ملا فدایی) در روزهای اخیر صید حملات گروه‌های مخالف طالبان شدند. قطعه بدری متشکل از نیروهای زبده‌ی و آموزش دیده طالبان است و اخیرا به استان‌های پنجشیر، بغلان، کاپیسا و پروان اعزام شده و در درگیری‌های این منطقه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

قطعه یا گردان بدری، سرخ، انتحاری و فدایی اسامی نیروهای ویژه طالبان است. این گردان‌ها دارای ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر نیروی آموزش دیده هستند و فرماندهی آنها از قوم پشتون و یا افراد نزدیک به مقامات عالی رتبه طالبان انتخاب می‌شود.

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: گروه‌های ضد طالبان در افغانستان
تحولات افغانستان و پاکستان، ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. سعید دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱

    خداوند این شهیدان را با شهدای بدر محشور نماید.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.