آمریکا و اروپا
احداث پایگاههای جدید آمریکا در عراق

آمریکا در تلاش است تا با استقرار نظامیانش و گسترش پایگاههایش در عراق، نفوذش را در منطقه تقویت کند و در ادامه بتواند توطئه ها و نقشه های آتی اش را به اجرا در آورد.

اسکندر وتوت عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفتگویی مطبوعاتی فاش کرد: آمریکا در تلاش است تا با استقرار نظامیانش و گسترش پایگاههایش در عراق، نفوذش را در منطقه تقویت کند و در ادامه بتواند توطئه ها و نقشه های آتی اش را به اجرا در آورد.

وی افزود: بیش از ۱۰ هزار نظامی آمریکایی در حال حاضر در عراق به بهانه ی آموزش و ماموریت استشاری حضور دارند و موضع دولتی تاثیر بسیار در استقرار این نظامیان در داخل کشور دارد.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته نیروهای آمریکایی اقدام به انتقال نیرو و تجهیزات نظامی به پایگاه “کی١” در کرکوک کرده بودند.
بعد از این اقدام آمریکا همچنین خبرهایی مبنی بر انتقال و استقرار تعداد دیگری از نظامیان آمریکایی در اطراف طوزخورماتو واقع در جنوب شهر کرکوک منتشر شد که توسط مقامات دولت عراق تکذیب شد.

علاوه بر چندین پایگاه در اقلیم کردستان عراق آمریکا در پایگاههای عین الاسد، الحبانیه، سبایکر، التاجی،لیبرتی، الحریه و القیاره عراق هم پیشتر نیروهای خود را مستقر کرده است.

در روزهای پایانی عملیات حویجه نیز نیروهای آمریکا اقدام به جابجایی و استقرار نیروهای خود در نزدیکی شهر مخمور در جنوب شهر اربیل کرده بودند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.