اخبار
تحولات یمن ۱۶ آذر ۹۶ + نقشه آخرین وضعیت میدانی یمن

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام»؛ پس از دفع ناآرامی ها و آشوب های شورش نیروهای تابع علی عبدالله صالح، در حال حاضر اوضاع شهر صنعا پایتخت یمن به جز نقاطی محدود کاملا تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

همان طور که انتظار می رفت بر اثر کاهش استعداد رزمندگان انصارالله در خطوط درگیری برای کمک به دفع کودتا و همچنین خیانت و جدایی بخشی از نیروهای تابع علی عبدالله صالح باعث شد تا عملیات های نیروهای منصور هادی که تحت حمایت کامل ائتلاف سعودی انجام می شود موثر واقع گردد و تغییراتی در خطوط درگیری اتفاق بیافتد.

 

وضعیت جبهات و آخرین تغییرات:

درگیری پراکنده روزانه در تمامی خطوط جاری است و حملات عموما توسط رزمندگان یمن دفع می شود؛
حملات امروز در محور «نهم» در شمال شرقی صنعا و شمال غربی استان تعز جریان داشت که در جبهه نهم حملات دفع شد و حملات در جبهه تعز منجر به ورود به استان الحدیده شد و شهرک الخوخه در جنوب این استان سقوط کرد.

اهمیت الخوخه در اشراف به ساحل دریای سرخ و اتصال به شهر حیس (در محور شرقی) است که کلید سیطره بر جنوب الحدیده و شهرهای مشرف است. همچنین شهر حیس در مسیر تعز_الحدیده واقع شده و سریعترین راه ارتباط صعده با تعز از این نقطه می گذرد.

 

همچنین انصارالله در پی تحولات امروز در حال ارسال نیرو و تجهیزات از استان إب بسوی مناطق درگیری در استان تعز و استان البیضاء می باشد.

در استان الجوف هم درگیری های شدید جریان دارد. نیروهای هادی تلاش می کنند به جاده بین المللی البقع (صعده)_الجوف سیطره پیدا کنند.

 

نقشه با کیفیت

 

استفاده از نقشه های تحولات “با ذکر منبع” برای تمامی خبرگزاری ها و رسانه ها آزاد است .

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "تحولات یمن ۱۶ آذر ۹۶ + نقشه آخرین وضعیت میدانی یمن"

ناشناس :

نیروهای الهادی دارن میرن سمت حیس بعد از تصرف الخوخه فاصله اونا تا حدیده ۱۱۵کیلومتر هست ،صالح معدوم در الحدیده طرفداران زیادی داره و این خطر بزرگیه
اگه حدیده گرفته بشه همین روزنه کوچک هم بر نیروهای الحوثی بسته میشه….فعلاتمام جبهات ملتهب هست و بادرنظرگرفتن وجود طرفداران صالح معدوم در تعز احتمال شکسته شدن کامل تعز وجود داره…

۲۱
۲
ناشناس :

آهااای مردم در خواب ایران… یمن مکان قیام یمانی یار امام زمانه… یمانی از نشانه های حتمی هست.نباشه ظهوری نیست.بفهمید..
خدایا به حق امام زمان زمینه قیام یمانی رو در یمن فراهم کن… اللهم عجل لولیک الفرج

۲۵
۱۴
ناشناس :

خدا یا یمن را از دست دشمنانم نجات بده

۶
۱
ناشناس :

سلام . قطعا پیروزی با مردم مظلوم یمن هست . ان الله مع الصابرین .

۲
۱