خروج مقتدی صدر از روند سیاسی عراق!

جمعه 27 خرداد 01 - 15:26
https://iswnews.com/?p=72908

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از استعفای اعضای فراکسیون صدر در پارلمان عراق، رهبر جنبش صدر خروج خود را از روند سیاسی عراق اعلام کرد.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر، چند روز بعد از قبول درخواست استعفای اعضای ائتلاف جریان صدر توسط محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق، خروج خود را از عرصه سیاست اعلام کرد.

مقتدی صدر در جریان دیدار با اعضای فراکسیون صدر در نجف اشرف اظهار داشت قبل از اینکه از یکدیگر خداحافظی کنیم و از موضع و اتحاد شما تشکر کنم، می‌خواهم موضوعی را به اطلاع شما برسانم. تصمیم گرفتم از جریانات سیاسی کنار بکشم تا تحت هیچ شرایطی چه در دنیا و چه در آخرت کاری با مفسدان نداشته باشم. می‌خواهم به شما بگویم که در انتخابات بعدی با افراد فاسد شرکت نخواهم کرد. این عهد و پیمانی میان من و خدا و میان من و شما است مگر اینکه خداوند فرصتی برای حذف مفسدان و همه کسانی که عراق را غارت کردند، بدهد.
مقتدی صدر خطاب به اعضای فراکسیون خود گفت برادران و خواهران، اگر در انتخابات بعدی شرکت کردید، حضور فعالی داشته باشید و وحدت خود را از لحاظ سیاسی، عقیدتی، قانونی و در پارلمان حفظ کنید.
در همین رابطه، احمد المطیری رئیس دفتر سیاسی جریان صدر، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مقتدی صدر رهبر این جریان از عرصه سیاست کناره‌گیری کرده است.

شایان ذکر است پس از ناکامی جریان صدر در تشکیل دولت جدید عراق، در ۲۱ خرداد ماه، مقتدی صدر رهبر جریان صدر، از حسن العذاری رئیس ائتلاف جریان صدر در پارلمان عراق، درخواست کرد تا اعضای این ائتلاف استعفای خود را به هیات رئیسه پارلمان ارائه کنند. پس از امضای درخواست استعفا توسط اعضای ائتلاف جریان صدر، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق، با اکراه با درخواست نمایندگان عضو فراکسیون صدر موافقت کرد.

بیشتر بخوانید:
استعفای نمایندگان جریان صدر در پارلمان عراق!
نتایج نهایی انتخابات پارلمان عراق

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام