آخرین اخبار اعتصاب غذای شهادت حجت الاسلام طالع باقرزاده

پنجشنبه 2 تیر 01 - 12:47
https://iswnews.com/?p=73344

به گزارش “پایگاه تحلیلی خبری تحولات” اعتصاب غذای حجت الاسلام طالع باقرزاده (باقر اف) رهبر جنبش اتحاد مسلمانان (MBH) و ۱۱ زندانی سیاسی عضو این جنبش، روز پنجشنبه ۲ تیر وارد بیستمین روز خود شده است.

گروهی از مردم خرم آباد مرکز استان لرستان پس از نماز جمعه ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن) در حمایت از طالع باقرزاده به خیابان آمدند. بیش از دو هزار نفر در این تجمع شرکت کرده و تاکنون این تجمع پرتعداد ترین رویداد حمایت از طالع باقرزاده در جهان اسلام است.

همچنین روز جمعه دهها نفر از بانوان محجبه شهر مرزی بیله سوار آذربایجان در حمایت از باقرزاده با پلاکاردهایی به خیابان آمدند.

راهپیمایی بانوان محجبه در بیله سوار جمهوری آذربایجان

گروهی از شهروندان آذربایجانی ساکن روسیه مقابل سفارت آذربایجان در موسکو تجمع کردند و نامه اعتراضی خود را به سفارت این کشور دادند.

تجمع دیگری در مقابل سفارت آذربایجان در برلین نیز انجام شده است.

فارز علی اف در روز جمعه هنگام اعتراض مسالمت آمیز مقابل وزارت دادگستری آذربایجان هنگام حمایت مسالمت آمیز از اعتصاب غذا زندانیان سیاسی بازداشت شده است. وی از فکرت محمداف وزیر دادگستری خواسته تا در مقابل توهین به خداوند در زندان قبوستان توسط ماموران سازمان امنیت ملی پاسخگو باشد. بازداشت وی موجب شده تا موضوع نقض قانون آزادی بیان و حق برپایی تجمع مسالمت آمیز توسط دولت و نیروهای امنیتی بار دیگر در افکار عمومی و رسانه های این کشور مطرح شود.

اعتراض فارز علی اف مقابل وزارت دادگستری و دستگیری وی

شعارنویسی شبانه در خیابان‌های شهر سومقاییت، مرکز صنعتی آذربایجان انجام شده است. مضمون شعارنویسی منع توهین به خدواند و مجازات ماموران مرتکب این کار بوده است. بنابر گزارش رسانه میدان تی وی، سه شهروند به نام‌های یاسین احمد اف، و قارچ علی اف و نجات علی اف از روز شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ ژوئن) ناپدید شدند. خانواده های این شهروندان برای جستجو به پلیس مراجعه کردند و متوجه شده اند که آنها به صورت‌ مخفیانه بازداشت شده اند.
ووقار علی اف و یاسین احمداف روز سه شنبه ۳۱ خرداد براساس حکم دادگاه سومقاییت به اتهام شعارنویسی به ۱۰ روز زندان محکوم شده اند. بازجویی از دو شهروند دیگر همچنان ادامه دارد.

بنابر گفته ها عباس حسین روزنامه نگار زندانی که به اعتصاب غذای طالع باقرزاده پیوسته در زندان دچار سرگیجه شده و سر وی به زمین خورده است.

افراد شرکت کننده در اعتصاب غذا همچنان از حق ملاقات حضوری با خانواده های خود محروم هستند. حرکت اعتراضی طالع باقرزاده به اعتصاب غذای شهادت معروف شده و ۱۱ نفر به آن پیوسته اند.

آیت الله جعفر سبحانی در هجدهمین روز حرکت اعتراضی از طالع باقرزاده خواسته تا اعتصاب غذای خود را بشکند. وی در پیام خود نوشته است که این اعتصاب برای جان وی زیان آور است و ان شاءالله فرج از راه دیگری حاصل می‌شود.

اعتراض در شبکه های اجتماعی گسترده تر شده و تقریبا همه جامعه آذربایجان با آن درگیر شده اند. موافقان دولت باقرزاده را مامور جمهوری اسلامی ایران و خائن به آذربایجان معرفی می‌کنند.

سمت مقابل آنها هم افراد مستقل هستند و تعدادی از وکلای حقوقی با اعلام حمایت از خواسته باقرزاده برای مجازات ماموران توهین کننده به خدواند متعال حمایت کرده اند.

تعدادی از مجروحان جنگ قره باغ نیز با خواسته باقرزاده اعلام همبستگی کرده اند.

دولت آذربایجان کنترل‌ها را در مقابل مراکز دولتی به ویژه باکو بیشتر کرده و حضور نیروهای پلیس بیشتر از گذشته دیده می‌شود. هدف از این کنترل‌ها جلوگیری از برپایی و گسترش تجمعات است.

حمایت از طالع باقرزاده به ترکیه رسیده است. بنرهای بزرگی برای حمایت از وی در قصر توپکاپی و منازل مسکونی آویزان شده است. روی بنرها نوشته شده “تنها نیستید.”

بنر بزرگ طالع باقرزاده در قصر توپکاپی

بیشتر بخوانید:
ابعاد تازه اعتصاب غذای زندانیان اسلامگرای آذربایجان
اعلام همبستگی با طالع باقرزاده، روحانی زندانی آذربایجانی
طالع باقرزاده دست به اعتصاب غذا زد!

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام