پایان اعتصاب غذای باقرزاده، دعوت به مبارزه مدنی در جمهوری آذربایجان

جمعه 3 تیر 1 - 20:53
https://iswnews.com/?p=73425

به گزارش “پایگاه تحلیلی خبری تحولات” طالع باقرزاده پنجشنبه دوم تیر پس از ۲۰ روز به اعتصاب غذا در زندان قبوستان جمهوری آذربایجان پایان داد، اما اعلام کرد که از این پس مبارزه هر جمعه با اعتراض به عملکرد حاکمیت دنبال می‌شود.

رهبر جنبش اتحاد مسلمانان، وخامت حال ۱۱ نفر از زندانیان اعتصاب گر و درخواست افراد سرشناس را عامل تعلیق اعتصاب غذا در شرایط فعلی عنوان کرد.

گفتنی است که رهبر جنبش اتحاد مسلمانان آذربایجان در حالی به اعتصاب غذا پایان داده است که این اقدام با واکنش مثبت و منفی در داخل و خارج از این کشور روبرو شده است. حمایت نسبی مردم این کشور از این اقدام روشن است. همچنین آنچه در آذربایجان موجب خشم عمومی شده، توهین تحلیلگران هواداران دولت به حامیان باقرزاده، افراد متدین از جمله زنان چادرپوش بوده است. این موضوع تا جایی پیش رفته است که حمله لفظی به افراد محجبه هم بار دیگر موضوع محدودیت‌ها برای افراد متدین به دین اسلام را دوباره پیش کشیده است.

چنانچه برآیند اعتصاب غذای باقرزاده را بررسی کنیم می‌بینیم که وی با هوشیاری، جامعه را نسبت به جنایت‌ها در سازمان‌های امنیتی و زندان‌های این کشور حساس کرده است.

اعلامیه پایان اعتصاب غذای طالع باقرزاده بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با توجه به فراخوان های متعدد برای پایان دادن به اعتصاب غذا، درخواست های افراد مهم، مشکلات سلامتی برادران ارزشمند و شجاعی که با ما در زندان ها به اعتصاب غذا پیوسته اند و دغدغه های خانواده هایشان، اعتصاب غذا را از امروز تعلیق می کنم.
اما ما هرگز از مبارزه دست نمی کشیم. اعتراضات مدنی پس از این، هر جمعه تا زمانی که رژیم حاکم در ادارات دولتی به خدا توهین کند، شهروندان را شکنجه، و با بدرفتاری آنها را تحقیر کند و آن جنایتکاران را مجازات نکند، ادامه خواهد داشت. ما هرگز اجازه نمی دهیم این جنایت بزرگ توسط رژیم پوشیده و فراموش شود.
از همه عزیزانی که در داخل و خارج از کشور ما را در اعتصاب غذا حمایت کردند صمیمانه تشکر می کنیم. خداوند ملت ما را حفظ کند!
طالع باقرزاده
زندان قبوستان
۲۳ ژوئن ۲۰۲۳ (پنجشنبه دوم تیر)

بیشتر بخوانید:
آخرین اخبار اعتصاب غذای شهادت حجت الاسلام طالع باقرزاده
ابعاد تازه اعتصاب غذای زندانیان اسلامگرای آذربایجان
اعلام همبستگی با طالع باقرزاده، روحانی زندانی آذربایجانی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام