رهبر طالبان: حتی اگر بمب اتم بر ما استفاده کنید، یک قدم برخلاف رضای خدا با شما برنمی‌داریم

یکشنبه 12 تیر 1 - 01:24
https://iswnews.com/?p=74086

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ملا هبت الله آخوند زاده رهبر گروه طالبان، در نشست علمای دینی افغانستان در شهر کابل شرکت و سخنرانی کرد.

“ملا هبت الله آخوند زاده” رهبر گروه طالبان در نشست چند روزه و پرحاشیه علمای دینی افغانستان در محل تشکیل “خیمه لویه جرگه” واقع در منطقه پنجم شهر کابل حضور یافت و در جریان آن برای حاضرین سخنرانی کرد.

رهبر طالبان در ابتدای این سخنرانی پیروزی امارت اسلامی بر حکومت پیشین را به ملت افغانستان تبریک گفت و از مجاهدین، خانواده جان باختگان و… تشکر کرد. وی در ادامه گفت: «جنگ آمریکا با ما برای زمین و هوا نبود بلکه برای نظریه و عقاید ما بود و تا قیامت ادامه دارد. در تقابل کفر با اسلام نه سازش شده و نه خواهد شد و نه چنین چیزی ممکن است.
کشتن مسلمانان هرگز هدف ما نبود، بلکه ما فقط برای قصاص مسلمان را می‌کشیم. اگر در عملیاتی افغان‌ها کشته شدند، به دلیل این بود که سپر کفار شدند. اگر افغانی را کشته باشیم یا برای هدف عظیم بود، یا برای اسلام و یا برای اجرای شریعت بود که خداوند در بحث قصاص اجازه آن را داده است.
بیست سال پیش کسی در افغانستان نمی‌توانست درباره شریعت حرف بزند، اگر حرف می‌زد یا زندانی می‌شد و یا شکنجه می‌شد! اما امروز در نتیجه جهاد ما، دعوت به سوی الله آزاد شد.

اگر در بدنه حکومت امنیت نباشد، در ادارات دوست گرایی، قوم‌گرایی و زبان‌گرایی باشد این امنیت نیست و چند روز بعد این حکومت از بین خواهد رفت. هدف این کار تامین منافع شخصی برخی از افراد، مانند حکومت گذشته است.
اصل در نظام اسلامی این است که شخص دست از خواسته های خود بردارد و خود را کاملا تسلیم قانون خدا کند. اگر خودت را با قانون تطبیق نمیدهی، پس این ادعا که خود را با قانون خدا تطبیق می‌دهی نادرست است!
اگر بین علماء و حاکمان فاصله ایجاد شود هرگز امنیت تامین نخواهد شد. جهاد مردم عادی در اجرای احکام و بیانیه‌های علماء می‌باشد.
تشکیل دولت بعدی را توسط یک جرگه (گردهمایی) دیگر مطرح خواهم ساخت و از علما مشورت خواهم گرفت که کدام مولوی صاحب به فلان وزارت و کدام مولوی صاحب به فلان ولایت (استان) برود.

هیچ قدرتی در دنیا عملیات نظامی در افغانستان انجام نخواهد داد. اما عملیات تبلیغاتی و روانی ادامه خواهد داشت. تلاش می‌کنند بین مقامات امارت اسلامی (طالبان) اختلاف ایجاد کنند و اگر اختلاف ایجاد شود امارت از بین خواهد رفت. دنیا نمی‌خواهد امارت اسلامی مستقل باشد و می‌خواهند با اشاره آنها کارها انجام شود و در امور داخلی ما دخالت می‌کنند.
حتی اگر بمب اتم بر ما استفاده کنید باز هم یک قدم برخلاف آنچه رضای خدا باشد با شما برنمی‌داریم.

اگر در کشور امینت باشد، اقتصاد به خودی خود تامین می‌شود. بر کمک‌های خارجی اتکا نکنید، متحد شوید و خودتان کشور خود را آباد کنید.
سرمایه گذاران بیایند از چه چیزی می‌ترسند؟ بیایند و چند شرکت بسازند و اقتصاد را آباد کنند.»

اظهارات خشک و محافظه کارانه رهبر طالبان در مقایسه با اظهارات گذشته سایر مقامات این گروه، نشانگر تضاد و اختلافات عمیق بین مقامات طالبان است. ملا هبت الله همچنان همان نگاه بسته را نسبت به دنیا و حتی کشورهای همسایه افغانستان دارد و دیگر مقامات طالبان در جهت مخالف این نگاه گام برمی‌دارند و به دنبال بازسازی روابط خود با آمریکا و سایر کشورهای شرقی هستند. بخش مهم دیگری از اظهارات رهبر طالبان مردود دانستن ایده‌ی “دولت فراگیر افغانستان” بود. این راهکار معمولا از سوی کشورهای همسایه افغانستان به ویژه ایران مطرح شده و طالبان تاکنون موضع خود را در این باره شفاف نکرده‌اند. به طور کلی افغانستان بدون مشارکت و حفظ حقوق تمام اقوام و مذاهب، همان راه پنجاه سال اخیر را طی خواهد کرد و حکومت جدید طالبان از این قاعده مستثنی نیست.

بیشتر بخوانید: تحولات افغانستان و پاکستان، ۱۰ تیر ۱۴۰۱

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. یوسف گفت:

    ایران فریب طالبان رو خورد وبد هم خورد طالبان یه مارمولک. .بود ایران به مار تبدیلش کرد. .ایران قول حرفهایی رهبران طالبان را خورد با چندین شرط که یکی کشتار وکوچ اجباری مصادره اموال قومیتهای افغان به ویژه شیعیان بود. .هدف خارج کردن امریکا از منطقه بود. .ولی جا گذاشتن ملیاردها دلار اسلحه آمریکای جای شک دارد. .خدا کند بعد از فراگیری سلاحهای آمریکای توسط پاکستانی ها وترکیه با سیاست مزورانه وبی ثبات این مارمولک که با کمک حتی تسلیحاتی ایرآن. موفق به اشغال افعانستان شد. وتبدیل به مار. .خودمان را نیش نزند.

  2. یوسف گفت:

    تحولات اسلام جان ما هیچ چیزی نگفته بودیم عین واقعیت هست کشتار واورگی کوچ اجبآری ومصادره اموال شیعیان امروزا فغانستان است. .

تبلیغات در تحولات جهان اسلام