پوتین دستور خروج تدریجی نیروهای روسیه از خاک سوریه را صادر کرد.

دوشنبه 20 آذر 96 - 16:30
https://iswnews.com/?p=7410

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس جمهور روسیه ولادمیر پوتین امروز دوشنبه از پایگاه هوایی حمیمیم بازدید کرد و مورد استقبال بشار اسد، رئیس جمهور سوریه قرار گرفت.

در پی این بازدید ولادمیر پوتین دستور آماده سازی جهت خروج تدریجی نیروها از خاک سوریه رو صادر کرد.
وی اضافه کرد: “ارتش روسیه و ارتش سوریه در طول بیشتر از دوسال گذشته در کنار یکدیگر یکی از قدرتمندترین گروه های تروریستی بین المللی را شکست دادند؛ با توجه به این موضوع تصمیم گرفتم بخش بزرگی از نیروهای نظامی روسیه در جمهوری عربی سوریه را به روسیه بازگردانم.”

او گفت: “اگر تروریست ها بخواهند دوباره سر بلند کردند آنها را شدیدتر از دفعه قبل خواهیم زد. ما هرگز قربانیان و کسانی که در راه مبارزه با تروریسم در کشور سوریه و روسیه فدا کردیم را فراموش نخواهیم کرد”

 

همچنین بشار اسد از ولادمیر پوتین به جهت مشارکت فعال و کمکهای آنها در مواجهه و نبرد با تروریسم در کشور سوریه تشکر کرد. و گفت مردم سوریه هرگز کاری که ارتش روسیه برای آنها انجام داد را فراموش نخواهند کرد؛ مخصوصا پس از آنکه خون شهدای دو کشور در مبارزه با تروریسم با یکدیگر مخلوط شده است و یاد و خاطره ی شهدای دو کشور و فداکاریهای آنها برای نسلهای آینده باقی خواهد ماند.

 

در خصوص خروج نیروهای روسی از سوریه لازم به ذکر است؛ دو پایگاه نظامی روسیه به طور دائم در طرطوس و حمیمیم باقی خواهند ماند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام