هم اینک پخش زنده در فیسبوک “تحولات جهان اسلام” از سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در اجتماع پرشور مردم ضاحیه جنوبی بیروت در حمایت از فلسطین

دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶ - ۱۷:۴۹
https://iswnews.com/?p=7421

توجه : سخنرانی ضبط شد و هم اکنون برای مشاهده در دسترس است


دانلود

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  سلام یک سوال اساسی
  ارتش سوریه ۳۰۰ هزار نیرو دارد که طی این چند سال ۶۰ هزار تلفات داده و شمار نظامیان جداشده از آن را هم که حساب کنیم باز هم چیزی نزدیک به ۲۰۰ هزار نیرو دارد. پس چرا با این وجود نمی تواند تروریست ها را که کمتر از صدهزارتا هستند شکست دهد؟
  آیا عمدا از تمام نیروهایش استفاده نمی کند (برای دفع خطر اسراییل ) یا نه؟
  هم چنین شنیده ام که ارتش دهها هزار نیرویش را در اطراف دمشق نگه داشته است. صحیح است؟

  ۰
  1. ایلیا عباسی گفت:

   با سلام
   تعداد کشته های نیرو های سوریه در این شش سال مدت هاست از مرز صد هزار نفر عبور کرده است حتی اگر نیرو های محور مقاومت که شهید شدند را هم در نظر نگیریم. و اگر ابعاد اولیه کادر ارتش سوریه را در نظر بگیریم بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر بودند و افراد جدا شده جمعیت خیلی قابل توجهی را شامل نمیشدند.
   تعداد تروریست ها نیز بسیار بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر بوده است البته باید به این نکته توجه شود که این رقم ثابت نبوده برخی منابع حتی ارقام ۷۰۰۰۰ تروریست خارجی را هم اعلام کرده اند و تعداد کشته های این گروه ها در شش سال گذشته بسیار بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر بوده است که دارای فرم چریکی و کمتر کلاسیک بوده اند و بسیار خوب هم مجهز شده بودند تا جایی که بجز نیروی هوایی خودشان همه چیز را به وفور داشتند و از حمایت تمام عیار نظامی سیاسی و اقتصادی برخوردار بودند.
   ادا کردن اصل مطلب زمان زیادی میبرد اما دلیل اصلی طول کشیدن پیچیدگی های زیاد سوریه تحریم دولت سوریه. دخالت های بی نهایت گسترده در کشور وجود چندین جبهه هم زمان بازی های پشت پرده و…بوده است که قرار بود کار سوریه را چند ماهه تمام بکند.

   ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام