متن بیانات سخنرانی روز گذشته سید حسن نصرالله

سه شنبه 21 آذر 96 - 10:08
https://iswnews.com/?p=7447

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام»؛ «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله، در سخنرانی عصر روز گذشته با اشاره به تحولات اخیر فلسطین و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، گفت: بر اساس معادلات میدانی و اطمینان به وعده‌ی الهی می‌گویم، ان شاءالله تصمیم ترامپ، آغاز پایان اسرائیل خواهد بود.

سید حسن ابتدا با تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم در تظاهرات ضاحیه جنوبی بیروت برای همبستگی با مردم فلسطین، گفت: شما چند روز پیش در روز دهم محرم موضع خود در حمایت از مردم فلسطین اعلام کرده بودید و امروز هم بار دیگر با حضور در این مکان به آمریکا و اشغالگران ثابت می کنید که از حمایت از مظلومان دست نمی کشید و بار دیگر خطاب به امام حسین می گویید که «ای حسین ما تو را رها نمی کنیم»

رویای بازگشت فلسطینیان ان شاء الله به زودی محقق خواهد شد.
این مردم سینه خود را سپر کرده و با دشمنان مقابله می کنند و از مقدسات همه مسلمانان و مسیحیان در سراسر جهان حمایت می کنند به همین دلیل ضمن احترام به آنها در برابر این ملت عظیم سر تعطیم فرود می آوریم.

ترامپ گمان می کرد که بعد از اقدام او همه پایتخت های جهان به دنبال او سعی می کنند از این تصمیم پیروی کنند، اما امروز دید که او و اسرائیل در این اقدام تنهاست.

باید از این موضع برای مقابله با اشغالگران استفاده کرد و باید از مواضع مرجعیت های اسلامی از نجف اشرف تا قم و موضع آیت الله خامنه ای و همه روحانیون اهل سنت و روحانیان مسیحی در مشرق عربی تقدیر کرد که در حمایت از مردم فلسطین بیانیه داده اند.
باید ارزش و جایگاه این اعتراض ها را دانست زیرا همه گمان می کردند که شما فراموش کرده و ضعیف شده اید اما بدانید که این تجمع ها و اعتراض ها حتی در فضای مجازی برای افرادی که دست به انتفاضه زده اند روحیه بخش است.

این هیأت بحرینی، نماینده مردم یا روحانیون این کشور نیست بلکه این هیأت نماینده رژیم آل خلیفه است که پیام پادشاه بحرین را برای صلح با رژیم اشغالگر و کودک کش اسرائیل با خود به مسئولان اسرائیلی داده است.
این یک آبروریزی برای مسئولان بحرینی و رژیم این کشور است که از برگزاری تظاهرات مردمی در حمایت از مردم فلسطین جلوگیری می کند، اما دست عادی سازی داعش روابط با این رژیم را اینگونه دراز می کند.
تصمیم ترامپ همانند عملی است که شاید از آن بدتان آید اما مفید است، یکی از فوایدش این است که باعث شده تا شر از خیر تشخیص داده شود.
دو گروه مردم در پی این تحولات به خیابان ها آمده اند و جواب خود را با گلوله دریافت کرده اند یکی مردم فلسطین و دیگری مردم یمن که در صعده و صنعا برای حمایت از فلسطین به خیابان آمدند در حالیکه تحت حملات عربستان قرار دارند.

از همین میدان و از همین جایگاه به اسم مقاومت بر حمایت از مردم فلسطین پافشاری میکنیم.
زمانی از پروژه عربی و صهیونیستی برای نابودی کشورهای عربی و ارتش ها و مردم این کشورها سخن گفته بودیم و امروز هم بار دیگر تکرار می کنیم، آمریکایی که از گروه های تروریستی مثل داعش حمایت می کند هدف واقعی خود را نابودی کشور ما و جامعه ما قرار داده و تا جایی پیش خواهند رفت که مردم پرونده فلسطین را به فراموشی بسپارند، اما امروز رویای آنها نقش برآب شده است.
امروز آمریکایی ها به کشورهای غربی می گویند که قدس تمام شده است و بیاید درباره آشتی سخن بگوییم این خطر دیگر اراضی فلسطین و آوارگان فلسطینی و هویت این کشور را هدف قرار داده است به همین دلیل نباید در این مرحله باقی ماند باید با این طرح آمریکایی خطرناک مقابله کرد مسئولیت این مقابله به تنهایی با مردم فلسطین نیست بلکه همه باید کمک کنند.
در درجه اول این مقابله به عهده مردم فلسطین است زیرا آنها در خط مقدم قرار دارند و به آنها می گویم که اگر فلسطینی ها از سازمانها و جریان های مقاومت تا تشکیلات خودگردان و مردم، اگر در برابر آمریکایی ها و کشورهای عربی و اسرائیل مقاومت کردید نه ترامپ و نه همه دنیا نمی توانند مقدسات و قدس و سرزمین شما را از شما بگیرند. اگر بایستید همه دنیا در کنار شما خواهند ایستاد.

بر اساس نتایج این تصمیم می توانم بگویم که حجت الهی و عقلی و منطقی بر همه کسانی که هنوز فکر می کنند میتوان از آمریکا انتظار موضعی مناسب داشت، تمام شده است و همه می دانند که آمریکا حامی صلح نیست بلکه این کشور سازنده و حامی اسرائیل و سازنده داعش و تروریسم و گروه های تکفیری است و باید موضع امت اسلامی در برابر این جریانات تنها شعار مرگ بر آمریکا باشد. همه بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست بلکه آمریکا دشمنی است که باید از آن بر حذر بود.
باید به صورت کامل اسرائیل را تحریم کرد، همه کشورهای عربی باید هرگونه رابطه ای که با اسرائیل دارند به پایان برسانند و سفارت این رژیم را در کشورهای خود تعطیل کنند.

مهم ترین پاسخ به تصمیم ترامپ اعلام انتفاضه سوم فلسطین در سراسر سرزمین اشغال شده فلسطین است و همه جهان عرب باید در کنار مردم فلسطین بایستد.

امروز محور مقاومت و کشورهای محور مقاومت از رنجی که سالهای گذشته تحمل کرده خارج شده و پیروزی را به دست آورده و همه ابزارهای تکفیری آمریکا و اسرائیل را شکست داده است، به همین دلیل امروز اولین و مهم ترین اولویت همه محور مقاومت از جمله حزب الله کمک به مردم فلسطین است. امروز از همه جریان های مقاومت می خواهم که متحد شده و صفوف خود را در منطقه هماهنگ کنند تا استراتژی واحدی حتی در سطح میدانی برای مقابله با اشغالگران اسرائیلی ایجاد کنند.

(خطاب به مردم فلسطین) اگر خدا را نصرت کنید خدا شما را یاری خواهد داد و گفت به خدا اعتماد داشته باشید و به او توکل کنید و بدانید که محور مقاومت وارد هر میدانی شد پیروز از آن خارج شده است. اگر طرح ابودیس (ابودیس شهری در استان قدس است که عربستان از فلسطین خواسته تا به جای قدس آن را به عنوان پایتخت خود به رسمیت بشناسند.) را رد کنید و به قدس به عنوان پایتخت فلسطین پایبند بمانید نه تنها آمریکا، بلکه سراسر جهان نمیتوانند چیزی را به شما تحمیل کنند.
آمریکا و اسرائیل می خواستند که تصمیم انتقال سفارت آمریکا آغازی بر پایان قدس باشد اما بیایید کاری کنیم که این تصمیم آغاز پایان رژیم اشغالگر قدس باشد و شعار مرگ بر اسرائیل سر دهیم.
نتانیاهو دیروز از فرانسه سعی کرده ماجرا را به لبنان و حزب الله و سلاح حزب الله معطوف کند اما من امروز به او پاسخ نمی دهم زیرا مسأله اصلی ما قدس است و ما این شعار را سر می دهیم که به «به قدس می رویم، میلیون ها شهید می دهیم»

دبیرکل حزب الله لبنان در پایان تاکید کرد: ما قدس و فلسطین و مسجد الاقصی را فراموش نمی کنیم، تا زمانی که مسیحیان و مسلمانان بتوانند آزادانه در قدس نماز بخوانند. عنوان حمایت از قدس عنوانی است که ابا عبدالله الحسین برای آن شهید شده است و به همین دلیل بار دیگر تکرار می کنیم که ما حسین را رها نمی کنیم.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ایلیا عباسی گفت:

    کاش رایحه ای از فهم و غیرت این مرد به برخی حکام وابسته منطقه و مفتی هاغی نفتی وهابی میرسید.
    اما فى قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا ولهم عذاب الیم

تبلیغات در تحولات جهان اسلام