تحولات فلسطین، ۲۳ تیر ۱۴۰۱

پنج‌شنبه 23 تیر 1 - 18:00
https://iswnews.com/?p=74769

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت ما در خصوص اهمیت ادغام کامل اسرائیل در منطقه گفتگو کردیم.

– در ۲۱ تیر ماه، یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با کار نهمر، صدراعظم اتریش دیدار و گفتگو کرد. در جریان این دیدار، دو طرف موافقت‌نامه‌های همکاری در حوزه‌های امنیتی و گردشگری را امضا کردند.
– فیلیپ جاسنتو نیوسی، رئیس جمهور موزامبیک اعلام کرد موضع ما در قبال قضیه فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد و به حمایت از فلسطین چه در شورای امنیت و چه از طریق اتحادیه آفریقا ادامه خواهیم داد.
– یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین اظهار داشت که مذاکرات بین فلسطین و رژیم صهیونیستی جهت تبادل اسرا پیشرفتی نداشته است.
– در ۲۲ تیر ماه، هواپیمای حامل جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در محاصره سامانه‌های پدافند هوایی وارد فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو شد. اسحاق هرتزوگ، رئیس و یائیر لاپید، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی به استقبال رئیس‌ جمهور آمریکا رفتند.

استقبال اسحاق هرتزوگ، رئیس و یائیر لاپید، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی از رئیس جمهور آمریکا

استقرار سامانه‌های پدافندی در فرودگاه بن گوریون

– در ۲۲ تیر ماه، بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل، در جریان استقبال از بایدن گفت که تنها یک گزینه نظامی می‌تواند ایران را از ادامه جاه طلبی هسته‌ای خود باز دارد. تحریم سیاسی و اقتصادی علیه ایران کافی نیست و هیچ راهی برای متوقف کردن ایران جز تهدید نظامی مناسب وجود ندارد.


– در ۲۳ تیر ماه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در میان تدابیر شدید امنیتی و با همراهی حدود ۶۰ خودروی ضدگلوله جهت دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی وارد قدس اشغالی شد.

– در ۲۳ تیر ماه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت ما در خصوص اهمیت ادغام کامل اسرائیل در منطقه گفتگو کردیم. من معتقدم نه تنها اعضای دولت من بلکه طیف وسیعی از مردم آمریکا به امنیت اسرائیل متعهد هستند.
– در ۲۳ تیر ماه، یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از دیدار با رئیس جمهور آمریکا بیان داشت برای ایجاد یک ائتلاف میانه‌رو در تلاش هستیم. هیچ ایران هسته‌ای وجود نخواهد داشت زیرا نه فقط تهدیدی برای اسرائیل، بلکه برای کل جهان به عنوان تهدید محسوب می‌شود.

– جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: حمله نظامی به ایران گزینه آخر است. ایران نباید به سلاح‌ اتمی دست یابد.
– آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که به همراه جو بایدن، رئیس جمهور این کشور به فلسطین اشغالی سفر کرده است، با یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.
– در ۲۳ تیر ماه، محمد الهندی، از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین، سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه را کم اهمیت دانست و گفت این سفر به خاطر عربستان سعودی انجام شده و باقی دیدارها، حاشیه‌ای هستند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. علی جلالی فر گفت:

    آقای محمدالهندی درست گفتند جو با یدن می‌خواهد بیعت عربستان را بگیرد که اسرائیل را به رسمیت بشناسد وبقیه اعراب به دنبال آن بروند و گزینه خوبی درست کردن وآنها را ازایران می‌ترسانند وائتلاف ضد ایرانی درست کنند و جلسه اعراب حاشیه خلیج فارس هم که محمد بن سلمان ترتیب داده وازکشورها منجمله عراق را دعوت کردن به همین منظوراست

تبلیغات در تحولات جهان اسلام