ائتلاف سعودی استاندار مارب را برکنار می‌کند!

سه‌شنبه 4 مرداد 1 - 13:07
https://iswnews.com/?p=75501

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” محمد آل جابر سفیر عربستان سعودی در یمن، خواستار استعفای سلطان العراده از سمت استانداری مارب شد.

بر اساس گزارش منابع محلی در مارب، فرماندهی ائتلاف سعودی تحرکات جدیدی را برای برکناری سلطان العراده، استاندار مارب و عضو شورای ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن و تعیین یک جانشین مناسب برای این سمت آغاز کرده است. طبق این گزارش، محمد آل جابر سفیر عربستان در یمن به سلطان العراده اطلاع داده است که باید استعفای خود را از سمت استانداری مارب ارائه کند و به عضویت در شورای ریاست جمهوری اکتفا کند. العراده در پاسخ از استعفا خودداری کرده است و همین امر باعث شد که وی در مارب بماند و به عدن نرود. ائتلاف نیز تهدید کرده است که در صورت اصرار العراده بر حفظ این سمت، او را از همه سمت ها برکنار خواهد کرد.

گفته می‌شود فرماندهی ائتلاف سعودی “ذیاب محسن بن معیلی” رئیس دفتر سیاسی تشکیلات طارق صالح در مارب را برای جانشینی سلطان العراده در نظر گرفته است.

پس از استعفای عبدربه منصور هادی از ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن، تنش و رقابت سیاسی بین اعضای شورای جانشين وی افزایش یافته است. حزب اصلاح، شورای انتقالی جنوب، حزب کنگره ملی (جناح طرفدار طارق صالح)، سلفی‌ها و… هر یک بخشی از این جنگ قدرت هستند.

بیشتر بخوانید: ساز مخالف حزب اصلاح در شورای ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. گپ گفت:

    آخر عاقبت اعتماد اخوانیا به سعودی

تبلیغات در تحولات جهان اسلام