بازداشت عهد التمیمی، دختری از تبار مقاومت و شرافت توسط صهیونیست ها + فیلم لحظه بازداشت

چهارشنبه 29 آذر 96 - 19:41
https://iswnews.com/?p=7622

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” عهد التمیمي، دختر شجاع ۱۶ ساله فلسطینی و پای ثابت تظاهرات ضداسرائیلی در شهر نبي صالح در کرانه باختری از سال ۲۰۱۲ تاکنون، امروز صبح ساعت ۴ با یورش سربازان صهیونیستی به منزلش دستگیر شد.

او همان شیر دختری است که در 28 اکتبر 2012 (۱۷ آبان ۹۱) با حمله به سرباز رژیم صهیونیستی مانع از دستگیری برادرش شد.

سرباز صهیونیستی میخواست برادرش محمد التمیمي ۱۲ ساله را دستگیر کند که او بهمراه مادر و خاله اش با سرباز اسراییلی درگیر شده و در نهایت باعث آزادی محمد میشوند. این تصویر در آن زمان بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان پیدا کرد.
لازم به ذکر است عموی عهد التمیمی سال گذشته به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسیده است.
مبارزات این دختر شجاع تنها به همین جا ختم نمیشود؛ بلکه او در فضای مجازی نیز بر علیه ظلم و ستم مبارزه میکند.
توییت او در مورد حملات سال گذشته حزب الله علیه صهیونیست ها در مزارع شبعا:
اکنون پس از ربوده شدن وی توسط نظامیان اشغالگر و همزمان با انتفاضه جدید فلسطین؛ موج گسترده ای از اعتراضات در شبکه های اجتماعی برای آزادی وی به راه افتاده است .
لازم به ذکر است دستگیری عهد التمیمی یک روز پس از آن صورت گرفت که فیلم او و جدال اش با یک نیروی اسراییلی در فضای مجازی منتشر شد. این فیلم لحظاتی پس از شلیگ گاز اشک آور به سمت منزل التمیمی که منجر به شکستن شیشه منزل شده بود؛ گرفته شده است.
عهد و دیگران برای دور کردن سربازان اسرائیلی از منطقه با آنها درگیر شده بودند.
آخرین خبرهای حاکی از دستگیری مادر و پدر عهد التمیمی دارد.
فیلم لحظات دستگیری عهد التمیمی که توسط رسانه اسراییلی منتشر شده است :
فیلم لحظات درگیری با نظامیان صهیونیست و سیلی به صورت یکی از نظامیان :
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ناشناس گفت:

  اگر این سیلی را به صورت یک مرد سلفی وهابی ناصبی مسلح که برخی فلسطینیان انها را از خودشان میدانند میزد مثلا ان دو مسلمان نما چیکاراین دختر میکردند؟

  1. ناشناس گفت:

   فرق بين يهودي ها وسلفي ها وجود ندارد هر دويشان از يك نثل هستند اين ها صرف به طور مدرن تَر ميكشند غضب ميكنن سلفي ها به طرز فجيع تَر و خشن تَر

 2. ناشناس گفت:

  درود بر شرف این دختر.
  نیم قرن هست که فلسطینی (با دین و بی دین، مسلمان و مسیحی، سامری و دروزی، کودک و پیر و جوان) تحت قانون مناطق تحت اشغال کشور خارجی هست. جالب که نه اینهارا شهروند میپندارند و نه دست از سرشان برمیدارند! جز اقلیت فلسطینی 1948، جمعیت عظیم و چند میلیونی فلسطینی 1967 و سرزمینهای اشغالی از حقوق بدیهی خود محرومند و بسیاری همچنان در کمپها بسر می برند. برعکس باور نادرست عوام مبنی بر اینکه فلسطینها، اعرابی هستند که از شبه الجزیره عربی بعنوان قاصب به سمت مدیترانه رفتنه اند باید گفت که چنین نیست. بلکه فلسطینیها در واقع از سامریهای باستانی هستند که در طول خلافت اموی و عباسی بتدریج زبان خود را از دست دادند و عرب زبان شدند و سابقه حضوری کهن در مدیترانه شرقی دارند. هنوز اقلیت کوچکی از سامریون با حفظ هویت و زبان و آیین های قدیم در آنجا باقی مانده اند. ضمنا، بنیانگذار اورشلیم اسرائیلی ها نبوده اند بلکه این شهری آشوری بوده و اورشلیم به زبان آشوری یعنی شهرآشتی. اور یعنی شهر و شلیم یعنی صلح در زبان آشوری. مشابه نام شهر کهن آشوری اورمیه که به معنی شهر لب آب است. اور یعنی شهر و میه یعنی آب و منتسب به آب. در واقع عرب تباران غیر فلسطینی ساکن میان فلسطینیان اقلیت کوچکی هستند. فارغ از مباحث فوق که خط بطلانیست بر دعاوی بی پایه بر این بخش از زمین، باید گفت که این موضوع که یک منطقه چندفرهنگی کهن را بیایند و زیر یوغ یک ایدئولوژی ببرند و در قرن 21 صحبت از طبقه بندی قومی و دینی و نژادی آنهم در میان اقوامی با چند هزاره حضور بزنند و اینکه هنوز موضوعی بنام مناطق اشغالی جنگی آنهم به مدت بیش از نیم قرن وجود داشته باشد، واقعا موجب تاسف و افسوس به حال دنیا و مردمانش هست. مضحک تر که بهای تبعیض و کشتار غیرانسانی یهودیان اروپایی در چند نسل گذشته که هیچ ارتباطی با مدعیان امروزیشان ندارد را باید یک قوم دیگر در خاورمیانه بپردازد. لطفا بیایند حساب کنند که جهان چقدر به اجداد این آقایان بدهکار است تا مبلغ را بپردازیم، بلکه دست از سر جهان بردارند. اینهمه اقوام و نژادها منجمله اکثریت ارامنه که طی سفاکی و وقاحت پانتورکیسم که خودش هدیه تئوریسینهای صهیونیست است نسل کشی شدند. ولی چون بازماندگانشان هیچ زد و بندی و قدرتی و نیروی بین المللی پشت پرده ای نداشتند خونشان بر خاک خاورمیانه لگدمال شد. جالب که ایدئولوژی صهیونیسم، صدبرابر خونبهای چند نسل گذشته را از جهان و بلاخص از کسانی میگیرد که هیچ ربطی به موضوع ندارند و تنها جرمشان همسایگی با این مافیای جهانیست. متاسفانه نه تنها فلسطینهای گرامی بلکه اکثریت یهودیان عزیز هم بخاطر خودکامکی باند مافیای اقتصادی صهیونیسم دچار رنج و عذاب و اضطراب مداوم هستند. برای سرمایه داران یهودی یا فلسطینی یا عرب که از افراطگرایی دینی یا نژادی برای تصفیه کامل قومی منطقه حمایت می کنند مردمشان پشیزی ارزش ندارند بلکه جیبهایشان ارزش دارند.
  درود بر این دلاور بزرگ عهد تمیمی که یک تنه پوزه ستم را به خاک میمالد و ببرکاغذی را از هم می درد.

 3. محمد گفت:

  سلام
  فراموش نکنیم که تمام جهاد و فداکاری های مومنین در طول تاریخ به خاطر اعتلای نام خدا و دین و آیین اوست.
  ضمن اینکه حتما هر انسانی از مومن و کافر و… در قبال هر کار خالص خود ماجور است از جمله این خانم، اما انتشار و به نوعی تایید تصاویر بی حجاب و حتی بد لباس افراد حتی بدون نفی آن ، حکایت گاو نه من شیر ده است. خود دانید.

 4. ناشناس گفت:

  واقعا از اینکه دختران رو قوی و محکم و پیشرو در مبارزات ازادی خواه میبینم لذت میبرم
  باریکلا به این دختر شجاع
  البته سربازان رژیم صهیونیستی همیشه اینطور رفتار نمی کنن و غالبا رفتار خشنی حتی با خبرنگاران دارن اما صبر این دو واقعا خیلی برام جالب بود
  البته کسی چه میدونه شاید این سربازان هم تحت تاثیر اموزه های افراطی هستن و یا اجبارا اینجان
  در هر صورت امیدوارم تو قضیه ی فلسطین صلح برقرار بشه و به هیچکس ستم نشه

تبلیغات در تحولات جهان اسلام