شهر عتق در آستانه سقوط بدست حزب اصلاح

چهارشنبه 19 مرداد 1 - 14:04
https://iswnews.com/?p=76763

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ادامه‌ی درگیری‌های سنگین مسلحین حزب اصلاح و نیروهای دولت مستعفی در استان شبوه، برخی مناطق شهر عتق به تصرف حزب اصلاح درآمد.

در ابتدای این درگیری‌ها مسلحین حزب اصلاح موفق به تثبیت مواضع خود در جنوب و غرب شهر عتق شده و از سمت داخل شهر به سمت مواضع نیروهای العمالقه و مسلحین تابع العولقی در دفتر استانداری و فرودگاه عتق حمله کرده‌اند اما این هجوم با حملات هوایی هواگردهای اماراتی شکست خورده و مسلحین حزب اصلاح در حال تدارک حمله جدید برای تسخیر این مواضع هستند. در همین راستا مسلحین حزب اصلاح از محور شمالی شهر عتق نیروهای العمالقه را از منطقه الشبیکه و الشقب عقب رانده و با پیشروی به سمت فرودگاه، منطقه البیاض را تحت کنترل گرفته‌اند. بنابراین مسلحین حزب اصلاح در حال تکمیل محاصره العولقی در شمال عتق است.

در محور شرقی عتق نیز نیروهای العمالقه حمله سنگینی را به منطقه الجلفوز و محله ۶۱۱ انجام داده‌اند که تاکنون نتیجه خاصی نداشته است اما با توجه به ضعف مواضع حزب اصلاح در شرق عتق، سقوط این مناطق بدست العمالقه دور از انتظار نیست. مجموع تلفات دو طرف در این درگیری‌ها تاکنون ۱۷ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر زخمی عنوان شده است.

در صورتی که شرایط شهر عتق به همین منوال ادامه داشته باشد، سقوط شهر عتق بدست حزب اصلاح بعید نیست. شکست عوض بن الوزیر العولقی در عتق به منزله شکست امارات و طارق صالح در استان شبوه است و وزنه قدرت حزب اصلاح در مناطق اشغالی یمن را بالاتر می‌برد. انتظار می‌رود دولت مستعفی برای حفظ العولقی در مسند قدرت، مسلحین و تجهیزات بیشتری را از مدیریت های بیحان و حریب به عتق ارسال کنند.

بیشتر بخوانید:
تحولات یمن، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
عزم دولت مستعفی برای اخراج مسلحین حزب اصلاح از استان شبوه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام