به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه تازه تاسیس “تشکیل الوارثین” با انتشار بیانیه‌ای از حمله پهپادی به مواضع ارتش آمریکا در پایگاه هوایی علی السالم واقع در کویت خبر داد.

گروه مقاومت تازه تاسیس “تشکیل الوارثین” بامداد امروز با انتشار یک ویدیو و بیانیه از حمله به مواضع نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی علی السالم در کویت خبر داد.

بر اساس بیانیه این گروه عراقی این حمله در ساعت ۰۶:۳۰ مورخ ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ (به وقت محلی) با استفاده از چند فروند پهپاد انتحاری به نام “قاصم” صورت گرفت.

گروه مقاومت “تشکیل الوارثین” در بیانیه خود با فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تجدید پیمان کرده و اعلام کرد ما وارث جهاد شما هستیم، لذا کسانی را که در ترور شما دست داشتند، هدف قرار می‌دهیم.

از سوی دیگر، رسانه‌های کویتی خبر حمله پهپادی به محل حضور نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی علی السالم را تکذیب کرده و اعلام کردند که پدافند هوایی کویت قدرتمند بوده و قابلیت بازدارندگی در مقابل هر تجاوزی را دارد. این رسانه‌ها مدعی شدند که هیچ نفوذی به حریم هوایی کویت صورت نگرفته و تمامی اقدامات برای حمایت از حریم هوایی کشور اتخاذ شده است.

شایان ذکر است گروه تازه تاسیس “تشکیل الوارثین”، دومین گروه عراقی می‌باشد که با استفاده از پهپاد، برخی اهداف نظامی را در کشورهای منطقه هدف حمله قرار می‌دهد. پیش‌تر در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۹ و ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ گروه مقاومت “الویه وعده الحق” با انتشار بیانیه‌ای از حمله پهپادی به اهداف نظامی در کشورهای امارات متحده عربی و عربستان سعودی خبر داده بود.

بیشتر بخوانید: اینفوگرافیک: گروه‌های مقاومت عراقی

ویدیوی منتشر شده توسط گروه مقاومت “تشکیل الوارثین”

بیانیه گروه مقاومت “تشکیل الوارثین”
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.