آخرین وضعیت محور بیت جن در جنوب غرب دمشق ؛ ۶ دی ۹۶

چهارشنبه 6 دی 1396 - 16:20
https://iswnews.com/?p=7777

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” با خروج مسلحین از محاصره بیت جن و انتقال آنها به ادلب و درعا، آخرین پایگاه مسلحین در ریف غربی دمشق از بین خواهد رفت و امنیت به این مناطق حساس بازخواهد گشت.

در طول سالهای اخیر این مناطق بعنوان مامن و پناهگاهی امن برای مسلحین محسوب میشد و مسلحین با پشتیبانی اسراییل و اردن ضمن جابجایی و تردد از سمت درعا تا قلمون از طریق گذرگاه ها و راه های موجود بین نقاط اتصال، همواره تهدیدی جدی برای امنیت پایتخت سوریه بودند.

مشخصا در دو سال اخیر با پاکسازی بیشتر مناطق ذکر شده، ارتباط مسلحین در اطراف دمشق با یکدیگر کمرنگ و قطع شد و آخرین پناهگاه آنها که اکنون خط ربط بیت جن – قنیطره – درعا میباشد با شکست و خروج مسلحین از آن از بین خواهد رفت.

 

در حال حاضر وضعیت منطقه آرام است و از صبح تاکنون خبری از درگیری بین ارتش و مسلحین نیست.هیئت مذاکره کننده دولت در حال رایزنی با هیئت مسلحین است و به زودی وضعیت نهایی مشخص خواهد شد.

فردا آخرین مهلت خروج مسلحین از بیت جن خواهد بود و در صورت عدم موفقیت این موضوع، عملیات در این محور برای پاکسازی کامل بیت جن به قوت خود باقی خواهد ماند. تجربه مصالحات دیگر ثابت کرده است که مسلحین نهایتا تسلیم خواهند شد و مصالحه را میپذیرند اما زمانی که تمام راه ها بروی آنها بسته و محاصره تنگ تر شود.


دانلود نقشه

 

 

 

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.