تمجید بایدن از نقش الکاظمی در آشوب‌های اخیر!

پنجشنبه 10 شهریور 1401 - 16:42
https://iswnews.com/?p=78233

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس جمهور آمریکا طی تماس تلفنی با نخست وزیر عراق از نقش وی در آشوب‌های اخیر این کشور تمجید کرد.

در ۹ شهریور ماه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در خصوص آخرین تحولات عراق و حوادث اخیر گفتگو کرد.

طی این تماس، بایدن حمایت آمریکا از عراقی مستقل، دارای حاکمیت و به نحوی که در توافقنامه چارچوب استراتژیک بین آمریکا و عراق آمده است، را اعلام کرد.

رئیس جمهور آمریکا ضمن تشکر از تلاش‌های نخست وزیر عراق در راستای حفظ امنیت و آرامش منطقه از طریق گفتگو و دیپلماسی، از نقش الکاظمی و مدیریت او در حوادث سیاسی و امنیتی اخیر در عراق نیز قدردانی کرد. وی همچنین عملکرد نیروهای امنیتی را تحسین کرده و به خانواده جان‌باختگان این حوادث تسلیت گفت.

بایدن از همه مقامات عراق درخواست کرد تا وارد گفتگوی ملی شده و راهی برای خروج از بن بست کنونی مطابق با قانون اساسی و قوانین عراق وضع کنند.

شایان ذکر است روی کار آمدن مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق، منجر به تقویت روابط به ویژه در زمینه سیاسی – امنیتی میان عراق و آمریکا شد. این موضوع باعث شد تا علی‌رغم مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور و وعده الکاظمی در خصوص نزدیک بودن خروج نظامیان خارجی از عراق در سال گذشته میلادی، آمریکایی‌ها همچنان به حضور در این کشور ادامه دهند. همچنین گرایش الکاظمی به غرب باعث شده است تا دولت عراق کوچک‌ترین اقدامی را در راستای اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور اجرایی نکند.

تعریف و تمجید رئیس جمهور آمریکا از نخست وزیر عراق علی‌رغم نقش کم‌رنگ و بی‌ثمر او در حوادث اخیر عراق و اعلام حکومت نظامی به دلیل عدم مدیریت مناسب وی در آشوب‌های اخیر نیز در راستای حمایت‌های آمریکا از الکاظمی صورت گرفته و نشان دهنده روابط نزدیک نخست وزیر عراق با دولت بایدن می‎‌باشد.

بیشتر بخوانید:
درگیری سرایا السلام و عصائب اهل الحق در بصره ۴ کشته بر جای گذاشت
تهدید الکاظمی به کناره‌گیری از سمت نخست وزیری!
پایان آشوب‌ها در عراق؛ کنفرانس خبری صدر در خصوص حوادث اخیر

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.