سالروز سنگین ترین حمله موشکی انصارالله به پایگاه ‌های ائتلاف سعودی در مارب!

دوشنبه 14 شهریور 1 - 14:16
https://iswnews.com/?p=78476

در جریان حمله سنگین موشکی انصارالله به پایگاه تیپ ۱۰۷ پیاده نظام ائتلاف سعودی و نیروهای منصور هادی در اطراف شهر مارب در ۱۳ شهریور ۹۴، بیش از ۲۶۰ نفر از این نیروها کشته و زخمی شدند. این ضربه‌ی سنگین زنگ خطری برای ائتلاف سعودی شد تا آرایش نیرو و تجهیزات در جبهات مارب تغییر پیدا کند.

پس از گذشت چندین ماه از آغاز تهاجم زمینی ائتلاف سعودی در یمن، کشورهای ائتلاف سعودی با اعزام گسترده نیروهای نظامی سعی بر کنترل مناطق غربی استان مارب و پس از آن ورود به استان صنعاء را داشتند. در همین راستا پایگاه‌های نظامی مختلفی برای استقرار نظامیان ائتلاف در اطراف مارب ایجاد شده بود که یکی از آنها پایگاه تیپ ۱۰۷ پیاده نظام در نزدیکی میدان نفتی صافر بود. در این برهه انصارالله با شلیک چند فروند موشک بالستیک، توان نظامی و نیروی انسانی ائتلاف سعودی را مورد هدف قرار داد و در ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در پی اصابت یک یا چند فروند موشک توچکا-یو (Tuchka-u) به پایگاه تیپ ۱۰۷ پیاده نظام در نزدیکی منطقه الصافر بخشی از تجهیزات ائتلاف منهدم و بیش از ۲۶۰ نفر از نیروهای ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند.

طبق بیانیه‌های رسمی کشورهای عضو ائتلاف سعودی، در جریان این حمله دستکم ۹۹ نفر از نظامیان کشورهای ائتلاف از جمله ۵۲ نفر اماراتی، ۳۲ نفر از نیروهای منصور هادی، ۱۰ نفر سعودی و ۵ نفر بحرینی کشته شدند. البته این آمار از سوی رسانه‌های محلی که اطلاعات دقیق‌تری از اوضاع داشتند، رد شد و تلفات نیروهای منصور هادی بیش از ۱۵۰ نفر و اماراتی‌ها بیش از ۸۰ نفر به همراه چند نفر دیگر از کشورهای مراکش و… عنوان شد.

در مجموع این حمله ضربه‌ی سختی به پیکر آهنین ائتلاف سعودی بود و منجر به تغییر آرایش ائتلاف سعودی در جبهه مارب و استقرار انواع سامانه‌های پدافندی از جمله پاتریوت در این پایگاه‌ها شد. سعودی‌ها و اماراتی‌ها با دریافت این ضربه متوجه خطر موشک‌های انصارالله شدند و پس از آن بمباران‌های زیادی برای تخریب توان موشکی انصارالله در صنعاء و دیگر شهرهای یمن انجام گرفت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام