انفجارهای تروریستی در کابل ۵۶ نفر تلفات بر جا گذاشت

یکشنبه 3 مهر 1401 - 08:52
https://iswnews.com/?p=79448

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر وقوع دو انفجار در مناطق دوم و پانزدهم شهر کابل، پایتخت افغانستان ۵۶ نفر از جمله چندین نفر از مسلحین طالبان کشته و زخمی شدند.

در ۱ مهر ماه، بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در مقابل ورودی “مسجد جامع وزیر اکبر خان” واقع در منطقه دوم شهر کابل، پایتخت افغانستان ۱۳ نفر از جمله هفت نفر از مسلحین طالبان کشته و ۴۱ نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر در انفجار بمب دیگری در مسیر کاروان نظامی مسلحین طالبان در محله پانصد فامیلی واقع در منطقه پانزدهم شهر کابل، دو نفر از مسلحین طالبان زخمی شدند.

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد و سفارت کشورهای مختلف در کابل و شماری از شخصیت های سیاسی افغانستان، حمله تروریستی بر نمازگزاران در مسجد جامع وزیر اکبر خان را محکوم کردند و از حکومت طالبان خواستند تا برای تأمین امنیت شهروندان افغانستان بیشتر تلاش کنند. انفجار تروریستی خودروی بمب گذاری شده در مقابل یک مسجد آن هم در همسایگی ارگ ریاست جمهوری، هم بیانگر ضعف شدید دستگاه های اطلاعاتی طالبان و چند دستگی میان این گروه است و هم بیانگر افزایش قدرت عملیات نیروهای ضد طالبانی مانند داعش و نیروهای احمد مسعود است. هر چند تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است اما نوع و مکان مورد هدف قرار گرفته یادآور حملات تروریستی داعش است.

بیشتر بخوانید:
کمک‌های بشردوستانه ایران به مردم کابل و هرات
حمله انتحاری به سفارت روسیه در کابل ۲۵ کشته و زخمی بر جای گذاشت

ویدیو: لحظه انفجار در مقابل مسجد وزیر اکبرخان در شهر کابل
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.