به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سیدحسن نصرالله، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان حادثه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) را به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت گفت.

سیدحسن در ابتدای سخنرانی خود اظهار داشت گروه تروریستی داعش در شهر شیراز ایران جنایت هولناکی را مرتکب شد و ما صمیمانه به امام خامنه‌ای، ملت و برادرانمان در ایران این حادثه دردناک را تسلیت می‌گوییم. بایستی این حادثه عامل دیگری برای آگاهی و بصیرت بیشتر ملت‌های منطقه به خصوص در ایران باشد، ما همه می‌دانیم که چه کسی انتقال امن بسیاری از سرکرده‌های داعش از سوریه و عراق به افغانستان را فراهم کرد. داعش پس از آن وظیفه خود در سوریه و عراق را انجام داد امروز وظیفه آمریکایی جدیدی دارد که از طریق موقعیت جدید خود در افغانستان انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد ما بایستی نسبت به اهمیت جهاد بزرگی که خیلی‌ها در منطقه ما انجام دادند، آگاهی و بصیرت بیشتری داشته باشیم و جمهوری اسلامی ایران حامی قدرتمند در این جهاد بزرگ است که شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از فرماندهان آن بودند.

دبیرکل حزب الله خطاب به ملت ایران بیان داشت مطمئن باشید کسانی که اغتشاشات در ایران را رهبری می‌کنند همان کسانی هستند که قاتلان را به شیراز فرستاد، اتاق سیاه واحدی وجود دارد که آمریکا آن را مدیریت می‌کند و نظام پایدار و اصیلی که امید بزرگ همه ملت‌های منطقه است، نشانه گرفته است.

وی به مبارزان قهرمان فلسطینی در کرانه باختری، قدس و شهدای قهرمان از جمله عدی التمیمی درود فرستاد و گفت درود به عرین الاسود و کتیبه جنین که ارکان دشمن صهیونیستی را در طول چند هفته به لرزه درآورده است و این سخنان دشمن که گفته نیمی از ارتش آن اکنون در شمال کرانه باختری است، مفاهیم زیادی دارد و امید به مقاومت در کرانه باختری برای تغییر معادلات برای ملت فلسطین وجود دارد.

نصرالله توافق ترسیم مرزهای دریایی لبنان با رژیم صهیونیستی را یک تجربه غنی و مهم در سطح لبنان و مقاومت خواند و اظهار داشت پایان تمامی اقدامات ویژه مقاومت پس از تکمیل اسناد مربوط به پرونده ترسیم مرزها، اعلام شد و آنچه اتفاق افتاد یک پیروزی بسیار بسیار بزرگ برای دولت، ملت و مقاومت لبنان است. حقایق امضای توافقنامه ترسیم مرزها از لحاظ شکلی بیانگر آن است که هر گونه سخن درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بی‌ پایه و اساس است، مذاکرات مربوط به پرونده ترسیم مرزها همگی غیر مستقیم بود و هیأت‌های لبنانی و اسرائیلی زیر یک سقف با هم ملاقات نداشتند و سندی که لبنان آن را حفظ خواهد کرد حاوی امضای اسرائیلی نیست و مسئولان لبنانی با دقت عمل کردند تا شبهه سازش پیش نیاید.

سیدحسن تاکید کرد پرونده ترسیم مرزهای دریایی یک معاهده بین‌المللی نیست و دربردارنده هیچ گونه سازش با اسرائیل نیست و این رژیم اذعان دارد که هیچ تضمین امنیتی دریافت نکرده است. لبنان امروز مرحله مهمی را پشت سر گذاشت که آن را در برابر مرحله جدیدی قرار خواهد داد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.