نیروهای “توران” در سوریه؛ واقعیت یا دروغ محض؟!

نویسنده:
پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶ - ۱۳:۵۴
https://iswnews.com/?p=8139

اخیرا اخباری مبنی بر حضور گروهی جدید با نام “توران” در سوریه در رسانه های مختلف بازتاب داده میشود؛ اما شواهد موجود واقعیات دیگری را در خصوص ماهیت این گروه بیان میکند..

اواخر ماه نوامبر سال گذشته میلادی، خبری تحت عنوان “حضور نیروهای توران در سوریه” به سرعت تمام فضای مجازی را در نوردید، تقریبا تمام کانالها و وب سایتهای خبری که به پوشش اخبار سوریه می پردازند با آب و تاب فراوان و بدون ذکر هیچ منبعی این خبر را به استناد چند عکس پوشش دادند.

کافی است کلید واژه “توران”، “سوریه” و ” قفقاز” را همزمان در یک موتور جستجو، بنویسید تا دهها و بلکه صدها خبر مربوط به حضور نیروهای قفقازی حامی بشار اسد را با انواع تفسیر های “کارشناسی” بیابید!

 

اخبار مربوط به گروه “توران”، اولین بار در تارنمایی با پسوند ru (دامنه مربوط به تارنماهای کشور روسیه) منتشر شد.
اکنون بعد از گذشت ۲ ماه از انتشار این خبر، خبرگزاری روسی CITEAM طی یک مقاله بلند بالا در تاریخ ۶ ژانویه، ضمن رو کردن دست دو خبرنگار روس، مشخص کرده “اولگ بلوخین” خبرنگار اوکراینی شبکه دولتی روسی ” ANNA NEWS” مستقر در لاذقیه سوریه و “الکساندر ریشکوف” تصویر بردار تلوزیون REN روسیه دو نفر از کسانی بودند که در تصاویر لباس نظامی با آرم نیروهای توران به تن کرده اند و سناریوی این خبر را “کارگردانی” کرده اند.

 

این خبرگزاری ضمن مقایسه تاریخ انتشار اخبار مربوط به گروه “توران” در فضای مجازی و تاریخ گزارشهای صفحه فیسبوک خبری “اولگ بلوخین” نشان می دهد، که در هر بار انتشار خبر مربوط به حضور این گروه در خناصر و پالمیرا، بلوخین به فاصله کمی از این تاریخ ها، از خناصر و پالمیرا گزارش خبری در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است.

این وبسایت جزئیات زیادی در دروغین بودن این خبر و تولید این خبر توسط “اولگ بلوخین”، بر می شمرد. [ جزئیات بیشتر را در اینجا : ؟Turan — a new private military company fighting in Syria or an elaborate hoax ببینید.]

با توجه شواهد موجود میتوان گفتن در واقع هیچ نیرویی تحت عنوان “توران” وجود ندارد! و لوگوی لباسهای نظامی که در تصاویر مشاهده می شود توسط خود “اولگ بلوخین” طراحی شده است…

 

تلوزیون ANNA NEWS پس از افشا شدن این دروغ توسط رسانه های روسیه، بلافاصله تمام مقالات “اولگ بلوخین” را از وبسایت خود حذف کرد و “اولگ بلوخین” نیز آخرین بار در ۷ ژانویه صفحه فیسبوک خود را با گزارشی از جبهه جنوب ادلب، به روز رسانی کرده و بعد از آن تا این لحظه، صفحه او بروز رسانی نشده است…

 

“اولگ بلوخین” خبرنگار ANNA NEWS و ایفای نقش نیروهای “توران” در سوریه !
بالا: خبرنگار در دیرالزور پس از رفع محاصره نوامبر ۲۰۱۷
پایین: عکس جعلی همان خبرنگار به عنوان نیروهای “توران” در خناصر سوریه

 

تصاویر سمت چپ: تصویر بردار تلوزیون روسی REN “الکساندر ریشکوف”، در دیرالزور پس از رفع محاصره نوامبر ۲۰۱۷
تصویر سمت راست: همان فرد به عنوان نیروهای “توران” عمل کننده در خناصر سوریه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام