آمریکا و اروپا
ترامپ: لبنان در خط مقدم مبارزه با داعش، القاعده و حزب الله است!

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری پس از دیدار با سعد الحریری نخست وزیر لبنان: لبنان در خط مقدم مبارزه با تروریسم داعش، القاعده و حزب الله است! در حالی اظهارات ترامپ جنجال برانگیز شده است که بسیاری از تحلیل گران نظامی به این نکته اشاره کرده اند که این “حزب الله” است که طی ۶ […]

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری پس از دیدار با سعد الحریری نخست وزیر لبنان: لبنان در خط مقدم مبارزه با تروریسم داعش، القاعده و حزب الله است!
در حالی اظهارات ترامپ جنجال برانگیز شده است که بسیاری از تحلیل گران نظامی به این نکته اشاره کرده اند که این “حزب الله” است که طی ۶ سال گذشته مرز لبنان-سوریه را از داعش و القاعده پاکسازی کرده است و اشاره ترامپ به اهمیت پاکسازی و مبارزه با داعش، در واقع تحسین حزب الله لبنان و نقش تاثیرگزار این گروه در معادلات منطقه و مبارزه با تروریسم است.
این تحلیل گران از طرف دیگر گفته اند که تحسین مبارزه دولت لبنان با حزب الله، ناشی از عدم اطلاع وی از همکاری گسترده حزب الله و ارتش لبنان در عملیات های مختلف می باشد.
گفتی است هم اکنون حزب الله و ارتش لبنان در عملیاتی هماهنگ در حال پاکسازی آخرین نقاط در دست داعش و القاعده در کوه های عرسال (مرز لبنان و سوریه) هستند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.