آلتون کوپری کرکوک عراق

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای مسلح ایران با چند فروند موشک و پهپاد انتحاری مواضع گروه‌های تروریستی در منطقه آلتون کوپری واقع در اقلیم کردستان عراق را درهم کوبیدند.

بر اساس اطلاعات اولیه، در حملات امروز نیروهای مسلح ایران، مواضع گروه تروریستی حزب آزادی کردستان (پاک) در منطقه آلتون کوپری واقع در استان کرکوک مورد هدف قرار گرفت. تاکنون اطلاعاتی از میزان دقیق تلفات و خسارات این حملات منتشر نشده است.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در رابطه با حملات امروز نیروهای مسلح ایران به مواضع گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت:

“هرگونه تجاوز به خاک عراق، چه از سوی ترکیه و چه ایران، قاطعانه مردود است.”

حملات امروز، چهارمین دور از حملات نیروهای مسلح ایران علیه گروه‌های تروریستی در شمال عراق محسوب می‌شود. اولین دور از حملات در ۶ مهر ماه صورت گرفت که طی آن ۱۵ تن کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شدند. در دومین دور حملات در ۲۳ آبان ماه مناطق سیدکان، حومه کویسنجق و جنوب سلیمانیه هدف حمله قرار گرفت و دستکم دو نفر از اعضای گروه تروریستی حزب دمکرات کردستان ایران کشته و ۱۰ تن دیگر مجروح شدند. در سومین دور حملات نیز که در ۳۰ آبان ماه صورت گرفت، یکی از اعضای گروه تروریستی حزب دموکرات کردستان به نام “بهزاد ئیسکات” کشته شد.

شایان ذکر است پس از هشدارهای متعدد ایران به دولت عراق و اقلیم کردستان مبنی بر خلع سلاح گروه‌های تروریستی و اخراج آنها از منطقه و بی‌توجهی مقامات دولتی و محلی عراق نسبت به هشدارها، نیروهای مسلح ایران از اوایل مهرماه سال جاری دور جدیدی از عملیات و حملات موشکی و پهپادی را علیه گروه‌های تروریستی حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)، حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)، کومله سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله)، حزب آزادی کردستان (پاک) آغاز کردند.

بیشتر بخوانید:
گروه‌های تروریستی در کردستان عراق زیر حملات دقیق موشکی و پهپادی ایران! + ویدیو
حملات موشکی و پهپادی سپاه علیه گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق + ویدیو
حمله موشکی و پهپادی سپاه به گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق + ویدیو و تصاویر

ویدیویی از حمله نیروهای مسلح ایران به مواضع گروه تروریستی حزب آزادی کردستان (پاک) در منطقه آلتون کوپری (۱)
ویدیویی از حمله نیروهای مسلح ایران به مواضع گروه تروریستی حزب آزادی کردستان (پاک) در منطقه آلتون کوپری (۲)
تصویری از حمله نیروهای مسلح ایران به مواضع گروه تروریستی حزب آزادی کردستان (پاک) در منطقه آلتون کوپری (۱)
آلتون کوپری کرکوک عراق
برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. فرزند ایران سه شنبه, ۱ آذر, ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲

    موشک ها و پهپاد ها را هدر ندهید، متاسفانه چاره کار تنها حمله زمینی است. تا زمانی که عقبه دشمن در خاک اقلیم وجود دارد باید هر روز در یک شهر کردستان و کرمانشاه شاهد جنگ خیابانی باشیم. و متاسفانه عده ای از مردم همین سرزمین آسیب خواهند دید. تجزیه طلبان تروریست اقلیم بازوی اسرائیل بر علیه ایران هستند آن را قطع باید کرد. انشالله هم به زودی نابودی خود اسرائیل

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی