به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القرشی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش در استان درعا سوریه، ابوالحسین الحسینی القرشی به عنوان سرکرده جدید این گروه تروریستی منصوب شد.

در ۹ آذر ماه، رسانه‌های گروه تروریستی داعش با انتشار یک پیام صوتی از ابوعمر المهاجر، سخنگوی داعش با عنوان “فیقتلون و یقتلون”، از کشته شدن “ابوالحسن الهاشمی القرشی” و انتصاب “ابوالحسین الحسینی القرشی” به عنوان سرکرده جدید خبر دادند.

در پیام صوتی سخنگوی داعش، به جزئیاتی مانند تاریخ و محل کشته شدن سرکرده سابق داعش اشاره نشده است اما بر اساس اعلام یک منبع نظامی سوری، ابوالحسن الهاشمی با اسامی مستعار “عبدالرحمن العراقی” و “سیف بغداد” در تاریخ ۲۳ مهر سال جاری، در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی سوریه و گروه‌های مسلح محلی در شمال شهر جاسم واقع در استان درعا سوریه کشته شد. گفته می‌شود ابوالحسن الهاشمی بعد از تنگ شدن حلقه محاصره نیروهای امنیتی سوریه، کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و بلافاصله کشته شد.

پس از انتشار پیام صوتی المهاجر، ستاد تروریستی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرکرده داعش در اواسط ماه اکتبر در استان درعا واقع در جنوب سوریه کشته شد. جزئیاتی بیشتری در این بیانیه منتشر نشده است.

شایان ذکر است با توجه به اقدامات سابق داعش و عملیات‌هایی مانند “الثأر للشیخین” که در انتقام فرماندهان کشته شده‌ی داعش (ابوبکر البغدادی و ابوحمزه القرشی) اجرا شد، احتمال می‌رود این گروه تروریستی، اقداماتی را در مناطق مختلف تحت نفوذ به ویژه سوریه و عراق در پاسخ به کشته شدن “ابوالحسن الهاشمی القرشی”، سرکرده سابق خود در قالب سلسله عملیات‌های تلافی جویانه آغاز نماید.

بیشتر بخوانید: یادداشت: ابوحسن الهاشمی خلیفه داعش کشته شد؛ او که بود و چه کرد؟

ویدیویی که گفته می‌شود مربوط به درگیری نیروهای امنیتی سوریه با ابوالحسن الهاشمی القرشی، سرکرده سابق داعش در شهر جاسم واقع در استان درعا می‌باشد.
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.