نگاهی به عملیات‌ها در سرزمین‌های اشغالی؛ کشته شدن 31 صهیونیست در سال 2022 میلادی

سه‌شنبه 22 آذر 1401 - 14:48
https://iswnews.com/?p=84012

در نتیجه عملیات گروه‌های مقاومت و عملیات‌های استشهادی در کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی در سال 2022 میلادی، 31 صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند. این میزان از تلفات، سال 2022 میلادی را به یکی از پرتلفات‌ترین سالهای رژیم اسرائیل تبدیل کرده است.

ماه نوامبر نیز همچون ماه‌های دیگر سال 2022 میلادی شاهد انجام عملیات های فراوان از طرف مردم و گروه‌های مقاومت فلسطینی در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی بود. عملیات‌هایی مانند 4 مورد ضربه با چاقو، 2 مورد زیر گرفتن با خوردو، 54 مورد حمله و آسیب زدن به خودروها و تجهیزات نظامی، 28 مورد پرتاب مواد منفجره، 21 مورد پرتاب کوکتل مولوتف و عملیات‌های رو در روی دیگر در نقاط مختلف.

طبق آمار مرکز داده‌های فلسطینی (معطی) کرانه باختری و قدس اشغالی در ماه نوامبر شاهد 1029 عملیات کیفی و مقاومتی بوده است. در نتیجه این عملیات‌ها 6 صهیونیست به هلاکت رسیده و 96 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند. همچنین طبق آمار در ماه نوامبر 20 فلسطینی شهید و 428 تن مجروح شده‌اند.

در روز 15 نوامبر، شهید محمد صوف 19 ساله عملیات استشهادی در شهرک آرئیل در شمال کرانه باختری انجام داد که موجب به هلاکت رسیدن سه صهیونیست و همچین زخمی شدن سه نفر دیگر شد. عملیاتی که در ابتدا شهید صوف چند صهیونیست را با خودرو زیر گرفت و بعد پیاده شد و با چاقو به آن ها ضربه زد.

بعد از 8 روز در روز 23 نوامبر، قدس اشغالی شاهد انفجار دو بمب در ایستگاه اتوبوس بود. در اثر این انفجارها ابتدا یک صهیونیست کشته و 47 نفر دیگر زخمی شدند که پس از سه روز اعلام شد یکی دیگر از زخمی‌ها هم به هلاکت رسیده است.

بعد از این عملیات شهردار قدس اعلام کرد که دوربین های نظارتی این منطقه توسط یک گروه هکری هک شده و ما برای شناسایی مجریان عملیات هیچ دسترسی به آرشیوها نداریم.

بعد از آن گروه هک “عصای موسی” با پخش فیلم لحظه انفجار بمب در ایستگاه اتوبوس اعلام کرد که دوربین‌های آن منطقه را هک کرده و تمام فیلم ها را برداشته است و در واقع در آن روز رژیم جعلی از دو طرف مورد حمله قرار گرفت که در هر دو نیز شکست خورد.

پخش فیلم لحظه انفجار بمب در ایستگاه اتوبوس توسط عصای موسی

طبق آمار در ماه گذشته 80 مورد درگیری مسلحانه و تیراندازی ثبت شده که 43 مورد آن در اردوگاه آوارگان جنین بوده است.

همچنین استان های الخلیل با 219، نابلس با 171 و رام الله با 159 عملیات شاهد بیشترین عملیات‌ها در ماه گذشته بوده‌اند و با کشته و زخمی شدن 55 صهیونیست در قدس اشغالی، رژیم صهیونیستی بیشترین تلفات را در این منطقه داشته است.

سال 2022 میلادی رو به پایان است؛ سالی که در آن رکورد به هلاکت رسیدن صهیونیست ها پس از 6 سال شکسته شد و تا اینجای سال 2022، طبق آمار 31 صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند. این در حالی است که تا قبل از این بیشترین میزان تلفات در سال های اخیر مربوط به سال 2015 با 28 کشته بود.

آمار منتشر شده در 23 نوامبر

روزنامه صهیونیستی یدیعوت احرونوت برای توصیف شرایط امسال رژیم، در مطلبی که در 10 دسامبر منتشر کرد از افزایش چشمگیر عملیات‌های تیر اندازی در سال جاری نسبت به سال های قبل خبر داد. این روزنامه عبری اعلام کرد از ابتدای امسال تاکنون حدود 300 تیراندازی در کرانه باختری اتفاق افتاده است و این عدد سه برابر سال قبل است.

300 تیراندازی در کرانه باختری از ابتدای سال میلادی

و در آخر نیز یادآور می‌شویم که به گفته وزارت بهداشت فلسطین از ابتدای سال جاری تاکنون 217 فلسطینی شهید شده‌اند که 52 نفر آن ها از غزه و 165 نفر باقی مانده نیز از کرانه باختری بوده‌اند.

نویسنده: احمدرضا مباشری

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام