به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزیر دفاع سوریه طی سفر به تهران با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص برخی موضوعات گفتگو کرد.

سپهبد علی محمود عباس، وزیر دفاع سوریه در ۳ بهمن ماه با حضور در ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در تهران، با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر باقری در این دیدار اظهار داشت:

“سوریه از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین در خط مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پایبندی و مقاومت ستودنی است. شما تاکنون کار بزرگی انجام داده و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌‌شاءالله به شما کمک می‌کند.”

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بیان داشت:

“رژیم صهیونستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است، همه جنایاتی که توانسته انجام داده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد، اما اینگونه نیست. برخی از کشورهای عربی که مسیر عادی سازی روابط را در پیش گرفتند خیانتی به آرمان فلسطین، جهان عرب و جهان اسلام داشتند و باید پاسخگو باشند.”

وی گفت:

“دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در ۱۰ سال گذشته آعاز شد بحمدلله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند و این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می‌گویم. بحمدلله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند؛ این طرح می‌توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند. ما افتخارمی‌کنیم در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه مشارکت داشتیم و شهدای گرانقدری تقدیم کردیم و درود می‌فرستیم بر سید الشهدای مقاومت و مبارزه با تروریست شهید سلیمانی عزیز و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.”

سرلشکر باقری خاطر نشان کرد:

“امنیت در منطقه غرب آسیا به هم‌پیوسته است و امکان ندارد در جایی ناامنی باشد و بقیه جاها امنیت وجود داشته باشد فلذا بخاطر این امنیت بهم‌پیوسته بایستی این همکاری ها ادامه داشته باشد. بحمدلله همکاری دو نیروهای مسلح و دو دولت الگوی برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور می‌تواند باشد. به همین دلیل، بسیاری از قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله کرده و آن را نمی پذیرند.”

وزیر دفاع سوریه نیز در این دیدار بیان داشت:

“این افتخاری برای ما است که این دعوت شما را اجابت کردیم و در تهران حضور پیدا کردیم ان‌شالله منجر به همکاری دوستانه و برادرانه باشد. ما از زمان‌های دور در یک سنگر جنگیده‌ایم در مقابله با دشمن و تروریست. از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی، سوریه در خط مقدم مبارزه با او بوده است و همواره در کنار گروه‌ها و مجموعه‌هایی بوده که به دنبال استقلال طلبی هستند.”

سپهبد عباس اظهار داشت:

“افتخار می‌کنیم که در کنار جمهوری‌اسلامی ایران هستیم. ما تاکید می‌کنیم که ایران در تمامی مراحل بحران در کنار سوریه ایستاده است.”

وزیر دفاع سوریه ضمن تشکر از جمهوری اسلامی برای حمایت از محور مقاومت، خواستار توسعه این‌حمایت‌ها شد. در این دیدار هر دو طرف بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور تاکید کردند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.