به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در پی حمله نظامیان اسرائیلی به اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری، ۹ فلسطینی شهید و بیش از ۲۰ تن دیگر مجروح شدند.

نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی در ۶ بهمن ماه، با خودروی حمل لبنیات وارد اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری شدند و پس از شناسایی نظامیان صهیونیست توسط نیروهای مقاومت فلسطین، درگیری شدیدی در این منطقه آغاز شد.

تردد نظامیان صهیونیست با خودروی حمل لبنیات در جنین

بعد از آغاز درگیری‌ها، نظامیان اسرائیلی ضمن جلوگیری از ورود کادرهای درمان و امدادرسان به جنین برای کمک به مجروحان فلسطینی، نیروهای نظامی کمکی را به این اردوگاه اعزام کردند.

با رسیدن نیروهای کمکی ارتش اسرائیل، نظامیان صهیونیست برق اردوگاه جنین را قطع کرده و با استقرار تک‌تیراندازان بر روی پشت بام برخی منازل در این منطقه، به سوی فلسطینی‌ها آتش گشودند. نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به این اقدام، محل استقرار چند تک‌تیرانداز اسرائیلی را به رگبار بستند. همچنین یک فروند کوادکوپتر ارتش اسرائیل نیز در نتیجه تیراندازی نیروهای مقاومت فلسطین بر فراز اردوگاه جنین سرنگون شد.

لحظه سرنگونی کوادکوپتر ارتش اسرائیل توسط نیروهای مقاومت فلسطین

بر اساس اعلام هلال احمر فلسطین، ۹ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و بیش از ۲۰ تن دیگر به شدت مجروح شدند. با توجه به شدت درگیری‌ها، احتمال افزایش آمار شهدا و مجروحین وجود دارد.

شایان ذکر است در پی یورش سنگین ارتش رژیم صهیونیستی به جنین، گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه تا ساعاتی دیگر جلسه‌ای اضطراری برگزار خواهند کرد. در همین راستا، منابع عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ احتمالی گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه به حوادث امروز در جنین به حالت آماده‌باش درآمده و سامانه‌های گنبد آهنین را در مرزهای جنوبی فعال‌ کرده است.

ساعاتی پس از آغاز حمله نظامیان صهیونیست به جنین، ارتش اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

در نتیجه عملیات مشترک یگان ویژه پلیس، شاباک و ارتش اسرائیل، سه تن از فرماندهان شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در قلب اردوگاه جنین کشته شدند.

بر اساس اعلام رسانه‌های عبری، ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح افزایش تعداد سامانه‌های گنبد آهنین در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی از ترس حملات تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین می‌باشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در پی حمله جنایتکارانه ارتش رژیم اسرائیل به جنین که منجر به شهادت و مجروح شدن ده‌ها فلسطینی شد، از توقف رسمی همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی خبر داد.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از درگیری‌های نظامی در کرانه باختری، ۲۹ دی ۱۴۰۱

ویدیویی از حضور نظامیان اسرائیلی در اردوگاه جنین
ویدیویی از درگیری نیروهای مقاومت فلسطین با نظامیان اسرائیلی در جنین
خروج نظامیان صهیونیست با خودروی حمل لبنیات از جنین
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. علی جلالی فر پنجشنبه, ۶ بهمن, ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶

    آی کشورهای غربی و آمریکای تروریست مدعیان دروغین حقوق بشر این رژیم جعلی زاییده شماهاست ببینید چه جنایت‌ها که این صهیونیستهای غاصب نمی کنند آیا شده یکبار این جنایتکاران را محکوم کنید چقدر کودک می کشند شده دست جنایت این جرثومه را قطع کنید که مردم دنیا بگویند این غربی‌ها حقوق بشر حالشون می‌شود اگر درایران چنین اتفاقی می افتاد دها قطع نامه صادر می‌کردید ومردم کشوررا آموزش درست کردن نارنجک می‌دادید آیا شما حقوق بشر حالتون می‌شود دست اسرائیل را باز گذاشتید ودست حماس که از کشورش دفاع می‌کند تروریست خطاب میکنید مسلمانان آن قریب این رژیم کودک کش را نابود خواهند کرد دوستان خون آلود شمارا نیز قطع خواهند کرد که خدا با مسلمانان است وپیروزی ازآن مسلمین است انشاالله

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.