حمله هوایی رژیم اسرائیل به نوار غزه + ویدیو

جمعه 7 بهمن 1401 - 11:35
https://iswnews.com/?p=87307

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش اسرائیل در پاسخ به حمله راکتی مقاومت فلسطین به شهر اشغالی عسقلان، اهدافی را در نوار غزه مورد حمله قرار داد.

بامداد امروز، پس از حمله راکتی مقاومت فلسطین به شهر صهیونیست‌نشین عسقلان واقع در جنوب اراضی اشغالی، ارتش اسرائیل اهدافی را در نوار غزه مورد حمله قرار داد.

بیشتر بخوانید: حمله راکتی مقاومت فلسطین به سرزمین‌های اشغالی + ویدیو

هواگردهای ارتش رژیم اسرائیل، یک پایگاه مقاومت فلسطین در اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه، یک برجک دیده‌بانی متعلق به مقاومت فلسطین در شرق بیت حانون واقع در شمال نوار غزه و یک پایگاه مقاومت فلسطین در جنوب نوار غزه را با شلیک چند فروند موشک هدف حمله قرار دادند. این حملات تلفات جانی نداشته است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید خبر حمله به اهدافی در نوار غزه گفت: حماس مسئولیت آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد را بر عهده دارد.

پس از این حملات، کتائب القسام، شاخه نظامی جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: “پدافند هوایی مقاومت با شلیک موشک‌های زمین به هوا با جنگنده‌های اسرائیلی در جریان حملات بامداد امروز به نوار غزه مقابله کرد.”

ساعاتی پس از مقابله رزمندگان مقاومت با هواگردهای اسرائیلی، کتائب القسام ویدیوی شلیک موشک زمین به هوای مقاومت به سوی جنگنده‌های اسرائیلی را منتشر کرد. به نظر می‌رسد نیروهای مقاومت فلسطین از دوش‌پرتاب سام۷ (SAM-7) در مقابله با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حملات امروز استفاده کرده‌اند. این پنجمین بار است که مقاومت فلسطین از این سلاح جهت هدف قرار دادن هواگردهای رژیم اسرائیل استفاده می‌کند. پیش‌تر در تاریخ ۱۲ دی ۱۴۰۰، ۳۰ فروردین، ۱ اردیبهشت و ۱۳ آذر ۱۴۰۱ نیز رزمندگان مقاومت فلسطین از دوش‌پرتاب سام۷ جهت مقابله با بالگردها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان نوار غزه استفاده کردند.

شلیک موشک زمین به هوای مقاومت به سمت جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان غزه

ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی پس از حمله، با انتشار دو ویدیو اعلام کرد که در حمله هواگردهای اسرائیلی به نوار غزه، چند پایگاه متعلق به کتائب القسام، شاخه نظامی جنبش حماس مورد هدف قرار گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی ویدیوی حمله به مواضع مقاومت فلسطین در نوار غزه را منتشر کرد. (۱)
ارتش رژیم صهیونیستی ویدیوی حمله به مواضع مقاومت فلسطین در نوار غزه را منتشر کرد. (۲)
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.