تحولات یمن ؛ ۲۱ بهمن ۹۶

یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۶ - ۰۰:۲۳
https://iswnews.com/?p=8780

۱- انصارالله در محورهای صعده (نوار مرزی الخوبه)، الجوف (منطقه المهاشمه) عملیات سنگین انجام داده است. همچنین نیرو و تجهیزات بسیار از استان إب به محور الجراحی (حد فاصل حیس و زبید) اعزام کرده است. ۲- حزب اصلاح از سه فعال حزبی خود «توکل کرمان» (دارنده جایزه نوبل)، «یاسین التمیمی» و «خالد الآنسی» بخاطر انتقاد […]

۱- انصارالله در محورهای صعده (نوار مرزی الخوبه)، الجوف (منطقه المهاشمه) عملیات سنگین انجام داده است. همچنین نیرو و تجهیزات بسیار از استان إب به محور الجراحی (حد فاصل حیس و زبید) اعزام کرده است.

۲- حزب اصلاح از سه فعال حزبی خود «توکل کرمان» (دارنده جایزه نوبل)، «یاسین التمیمی» و «خالد الآنسی» بخاطر انتقاد شدید از ائتلاف، اعلام برائت نموده و عضویت آنان را لغو کرده است.

۳- پادگان الکسیع در جنوب شهر الجراحی سقوط کرده است.

۴- صالح الصماد در مراسم پایان دوره نظامی شهید الکِبسی سخنرانی کرد. با برگزاری این مراسم که در آن هزاران نیروی نظامی انصارالله حضور داشتند، برتری هوایی ائتلاف به چالش کشیده شده است.
پیربداغی

۵- «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن عصر امروز با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، در تهران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار عبدالسلام گزارشی از اوضاع جاری در یمن، به ویژه وضعیت نابسامان انسانی در این کشور ارائه داد.
دکتر ظریف نیز با اشاره به طرح چهار ماده‌ای جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران در یمن، بر لزوم توقف فوری جنگ و بمباران این کشور تاکید کرد.
وی همچنین با توجه به بروز فاجعه انسانی در یمن به دلیل تداوم حملات هوایی ناجوانمردانه ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه مردم این کشور، لزوم ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه و انسانی به مردم یمن از سوی جامعه جهانی را مورد تاکید قرار داد.

۶- شبکه المسیره از حمله موفقیت آمیز و انهدام سامانه موشکی پاتریوت، توسط نیروهای یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی در المخا خبر داد، اما رسانه های طرفدار ائتلاف و منصور هادی، از ساقط شدن آنها توسط پاتریوت اطلاع دادند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام