پیامدهای سرنگون کردن اف-۱۶ اسرائیلی توسط محور مقاومت

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
یکشنبه 22 بهمن 1396 - 10:44
https://iswnews.com/?p=8784

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحولات جهان اسلام ، صبح دیروز پدافند ارتش سوریه موفق به انهدام یک فروند جنگنده اف ۱۶ در آسمان جولان اشغالی شد .

خبر دیروز صبح را می توان غافلگیرکننده ترین خبر در خاورمیانه در طی ۲۰ سال اخیر به حساب آورد. ارتش تا دندان مسلح اسرائیل به بمباران به سبک بزن و در رو عادت داشت و کشورهای مورد هدف اسرائیل یا توان پاسخگویی نداشتند ( مانند سوریه و لبنان) یا از ترس شرکای آمریکایی و اروپایی جرات گفتن نازک تر از گل به جنگنده های متجاوز اسرائیل نداشتند.

 

اما بمباران های اسرائیلی از ابتدای سال های ۲۰۱۱ و همزمان با آغاز نا آرامی های سوریه بیشتر به چشم آمد ، سوریه حامی جریان مقاومت و دشمن جدی اسرائیلی ها مبتلا به جنگ داخلی شده بود و این به کفتارهای در کمین نشسته اسرائیلی بهترین فرصت را می داد که تضعیف توانایی های دفاعی جریان مقاومت را با جدیت دنبال کنند و از آن جایی که سوریه و محور مقاومت می دانستند که اسرائیلی ها با این بمباران ها سعی در ایجاد جنگ نظامی آن هم در شرایط وخیم و بحرانی سوریه را داشتند از پاسخ متقابل به بمباران های اسرائیل امتناع می کردند.

 

اتفاق دیروز را می توان حاوی چندین پیام برای سردمداران تل آویو به حساب آورد :

 

پیام اول ( غزه تنها نیست و نخواهد بود )

نوار غزه این روزها حال و روز خوشی ندارد ، منطقه کوچک و تماما در محاصره ای که در کمتر از ۱۰ سال ۳ جنگ سهمگین و خانمان سوز را سپری کرد ، حکومت خودگردان علی رغم تحویل گرفتن اداره نوار غزه از جنبش حماس به بهانه های واهی از انجام وظایف خود در غزه طفره می رود ، نیروهای مقاومت از نظر نظامی آماده دفاع هستند منتها نوار غزه از نظر اجتماعی و مشکلات ناشی از جنگ طلبی اسرائیلی ها در حال انفجار است ، گزارشات سازمان ملل بر این نکته تاکید دارد که اگر وضع به همین منوال پیش برود نوار غزه تا سال ۲۰۲۰ غیر قابل سکونت خواهد بود.

 

با توجه به شرایط فعلی نوار غزه ، ارتش اسرائیل با تکرار تهدیدهای خود ضد این منطقه جنگ زده می خواهد بزرگترین رزمایش خود در نزدیکی غزه را برگزار کند ، رزمایشی که ظاهرا بیش از یک رزمایش برای اسرائیلی ها اهمیت دارد ، نیروهای مقاومت با اعلام آماده باش کلی احتمال شروع یک جنگ جدید در نوار غزه را بعید نمی دانستند. جنگی که در صورت وقوع درست است که با شکست مفتضحانه مجدد اسرائیلی ها همراه خواهد بود اما رهبران مقاومت به این حقیقت واقف هستند که نوار غزه باید از ویرانی های جنگ ۵۲ روزه در حد امکان خلاصی یابد و الا سختی های ملت مظلوم غزه صدها بلکه هزاران بار بدتر خواهد شد.

 

محور مقاومت دیروز با ساقط کردن جنگنده متجاوز اسرائیلی برای اولین بار و پرت کردن حواس اسرائیلی ها از جنوب به شمال ، این پیام را برای حکومت اشغالگر قدس فرستاد که در صورت ارتکاب هر گونه حماقت جدید ضد نوار غزه ، مردم این منطقه مقاوم در جنگ آینده تنها نخواهند بود.

 

پیام دوم ( تغییر استراتژی محور مقاومت ، آغاز مرحله آفندی )

جنگ داخلی و خانمان سوز به نفع دولت مرکزی و قانونی سوریه و محور مقاومت در حال اتمام است.حلب ، دیر الزور ،حمص ، تدمر ، صحرای شرق سوریه ، رقه ، البوکمال ، المیادین همگی آزاد شده اند . نفس های تروریست های النصره در ادلب به شماره افتاده ، دیگر از جولان مکرر داعشی ها در سرتاسر سوریه خبری نیست ، دمشق در آستانه پاکسازی کامل است.

 

ارتش سوریه علی رغم تقدیم بیش از ۷۰ هزار شهید در طول این هفت سال و شهادت نخبه ترین فرماندهانش همچنان پا پرجاست.

 

این خبرها قطعا برای اسرائیلی ها خبرهای ناگواری است ، اما ناگوار تر از این خبرها جرات و شجاعت و آمادگی جریان مقاومت در درگیری با اسرائیلی های اشغالگر آن هم بعد از ۷ سال سخت و نفس گیر می تواند سخت ترین کابوس اسرائیلی طی سال های آینده باشد. محور مقاومت از مرحله پدافند به آفند تغییر وضعیت داده ، استراتژی پاسخ فوری به هرگونه دست اندازی های آینده اسرائیلی ها به خاک سوریه و یا شاید لبنان قطعا مایه نگرانی اصلی سران اسرائیلی خواهد بود.

 

پیام سوم ( بر هم زدن توازن قوا به نفع جریان مقاومت )

از زمان تشکیل رژیم اشغالگر قدس و جنگ های متوالی این رژیم اشغالگر با محور مقاومت ، یکی از برگ های برنده ارتش اسرائیل در جنگ با مقاومت برتری مطلق هوایی در آسمان لبنان ، سوریه و نوار غزه بود . هر چند این برتری مطلق هوایی نتوانست ضعف و شکست نیروهای زمینی آنها را جبران کند و برای آنها پیروزی به بار بیاورد اما از حق نگذریم که این برتری هوایی ضربات شدید و بعضا جبران ناپذیری را به زیر ساخت های کشورهای مقاومت وارد کرد و علی رغم قدرت مطلق جریان مقاومت در روی زمین توازن قوا را به نفع ارتش متجاوز اسرائیلی رقم می زد.

 

اما دیروز این پیام برای سردمداران اسرائیلی ارسال شد که دیگر بازی تمام شده و دیگر نیروی هوایی اسرائیل هم از تیر رس آتش جریان مقاومت در امان نیست ، هر حماقتی که در آینده از سوی صهیونیست ها صورت بگیرد سلاح هوایی ارتش اسرائیل قبل از هر نیروی دیگر آن به طور قطع و به صورت کامل زمینگیر خواهد شد.

 

قطعا سران تل آویو این پیام را به خوبی درک کرده اند : کفه توازن قوا دیگر به نفع اسرائیل سنگین نخواهد شد.

 

پیام چهارم و پایانی: ( یاد و عطر فرمانده بار دیگر در آسمان فلسطین پیچید )

شاید نتوان آن را یک پیام مستقل به حساب آورد اما ما در آستانه دهمین سالگرد شهادت فرمانده کل مقاومت اسلامی لبنان حاج عماد مغنیه در دمشق هستیم ، ده سال از حماقت اسرائیلی ها در حذف فیزیکی مغز متفکر حزب الله لبنان می گذرد .

بعد از ده سال از ترور عماد مغنیه ، این افسانه تکرار نشدنی جریان مقاومت باید دوباره به سران جنایتکار تل آویو متذکر شد که شاید آنها از وجود فیزیکی عماد مغنیه خلاص شده اند اما فکر و راه و مهم تر از همه جرات عماد مغنیه همچنان زنده است.

آرزوی مغنیه زمین گیر کردن اسرائیل در زمین دریا و هوا بود ، آرزویی که در دهمین سالگرد آسمانی شدن رضوان مقاومت به طور عینی به واقعیت پیوست.

 

 

در خصوص پاسخ اسرائیل به اتفاق دیروز دو سناریو را می توان در نظر گرفت”

 

سناریو اول ( فرار به جلو) :

گفتن این حرف ها برایم بسیار سخت و سنگین خواهد بود اما حقیقتی است که باید در مورد اسرائیلی ها بر زبان آورد . یکی از خصوصیت های اسرائیلی ها این است که وقتی مورد هجوم قرار می گیرند ( چه از نظر نظامی و چه از نظر معنوی) سریعترین راه یعنی توسل به ترور را انتخاب می کنند و به اصطلاح نوعی فرار به جلو انجام می دهند . اسرائیلی ها در طول این هفت سال هر گاه جریان مقاومت دستاوردی به دست آورده اغلب به ترور شخصیت های تاثیر گذار جریان مقاومت دست زده اند تا به نوعی شادی را به کام مقاومت به زهر تبدیل کنند و یک نوع فشار روحی و روانی را به مقاومت منتقل کنند .

شاید این کلمات برایتان خوشایند نباشد اما به شخصه احتمال حماقت اسرائیلی ها در ترور رهبران جهادی طراز اول مقاومت را اصلا بعید نمی دانم گر چه مطمئنم این حماقت بی پاسخ نخواهد بود..

 

سناریو دوم ( استمرار حملات هوایی ) :

ضربه وارد شده به پیکره نیروی هوایی اسرائیل بسیار سخت و شکننده بوده و این ضربه ممکن است روی روحیه نظامیان اسرائیلی تاثیر منفی شدیدی بگذارد ، بعید نیست که حملات هوایی ضد اهداف جریان مقاومت( چه سوریه چه لبنان و چه غزه) ادامه یابد هر چند بعید می دانم به این زودی ها حتی پشه اسرائیلی هم جرات آفتابی شدن در آسمان سوریه و یا حتی لبنان را داشته باشد چه برسد به جنگنده های نظامی ..

 

نتیجه ( آینده از آن اسلام است )

با گذشت هفت سال و تقدیم هزاران شهید و تحمل خسارت های مادی و معنوی سنگین در نبردهای خانمان سوز عراق و سوریه ضد گروههای تکفیری ، اینک می توان به ضرس قاطع به اسرائیل و نوکران عربی و متحدان غربی اش فهماند که دیگر دوران بزن و در رو تمام شده است.

ما بعد سرنگون کردن اف ۱۶ اسرائیلی قطعا مانند ما قبل آن نخواهد بود، حال زمان آن است که به سران اسرائیل فهماند آینده از آن اسلام و جریان مقاومت است.

 

– باذن الله والله مع الصابرین

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ناشناس گفت:

  فکر نکنم اونقدر تغییری به وجود بیاد ،بزرگنمایی شده ، چون بعدازاین سقوط جنگنده ، دوباره اسراییل به دوازده هدف درسوریه حمله کرد،، ممکنه کمتربشه این حملات و محتاط تر بشن ولی قطع نمیشه

  درروزهای بعدی مشخص میشه

 2. ناشناس گفت:

  این خبر بخاطر این همه بود که بعدازچهل سال بالاخره یه هواپیمای اسراییلی روزدن وگرنه روسیه که دومین ابرقدرت جهانه تاحالا چندتاازهواپیماهاش به آتش ارتش ترکیه و مخالفان سرنگون شدن

 3. kheybariam گفت:

  “دوران بزن و در رو تمام شده است”
  جانم فدای امام خامنه ای که با دم مسیحایی اش عزت را به مسلمین جهان برگرداند.
  ای لشکر حسینی ای لشکر حسینی تا کربلا رسیدن یک “یا حسین” دیگر…

 4. ناشناس گفت:

  تحلیلی بس ضعیف بود که ارزش خواندن نداشت

 5. ناشناس گفت:

  اقا چرا دور الکی بر میدارید بعد ۴۰ سال یه هواپیما زدن اینکارا رو نداده که اونم به گفته ی ارتش سوریه با ۲۲ تا شلیک موشک اس۲۰۰ انجام شد پدافند دوره تیرکمون شاه.
  خیلی شانسی و اتفاقی بود و ارتش سوریه و مقاومت اگه توانشو داشت نمیزاشت پشه وارد مرزاش شه نه اینکه ترکیه و اسراییل اسمونشو اسفالت کنن.
  متاسفانه این نقد کمتر منطقی و بیشتر احساسی بود.

 6. حسن گفت:

  خدا رو شکر
  انشاالله که ادامه پیدا کنه

 7. حسن گفت:

  تازه با اس ۲۰۰ زدند اگه اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰ کار کنند که وای به حال اسرائیلی ها

تبلیغات در تحولات جهان اسلام