اخبار
اولین محموله از تانک‌های تی‌۹۰ روسی به عراق تحویل داده شد.

این تانک دارای یک برجک گرد و شیبدار است که در وسط بدنه قرار می گیرد. این ویژگی به همراه پدافند عامل و غیرعامل که تانک از آن بهره می برد باعث گردیده که تانک تی ۹۰ ، به یکی از ایمن ترین تانک های جهان در مقابل حملات هوایی و زمینی تبدیل شود.

اولین محموله از تانک‌های تی‌۹۰ روسی به عراق تحویل داده شد.

عراق در سال گذشته قراردادی برای خرید تجهیزات و تسلیحات نظامی با روسیه امضا کرده بود که محموله اول از این خرید‌ها از طریق بندر ام‌قصر در جنوب این کشور به عراق تحویل داده شد.
برخی منابع رقم این قرارداد را بالغ بر یک میلیارد دلار اعلام کرده‌اند.

و اما مشخصات و ویژگی‌های تانک T90 :

تی-۹۰ یکی از جدیدترین تانک‌های ارتش روسیه است که تولید آن از سال ۱۹۹۵ آغاز شد.وزن تی-۹۰ حدود ۴۶.۵ تن است.خصوصیات تانک T-90 ، همانند تانک های قدیمی تر روس ها می باشد. این تانک دارای یک برجک گرد و شیبدار است که در وسط بدنه قرار می گیرد. این ویژگی به همراه پدافند عامل و غیرعامل که تانک از آن بهره می برد باعث گردیده که تانک تی ۹۰ ، به یکی از ایمن ترین تانک های جهان در مقابل حملات هوایی و زمینی تبدیل شود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "اولین محموله از تانک‌های تی‌۹۰ روسی به عراق تحویل داده شد."

ناشناس :

عراق همه چی داره ، به جز صاحب ، همین واخر تجزیه طلبای خائن زدن تانک آبرامز ارتش عراق رو درب و داغون کردن ، میلیون ها دلار دود شد رفت هوا
ای کاش یه سیاست درست و حسابی برای تغییر دیدگاه عراقی ها نسبت به کشورشون و نسبت به هم دیگه پیاده بشه ، تا باعث نزدیک شدن عراقی ها به هم و ایجاد همدلی بین همه عراقی ها بشه ، جالبه عده ای از عراقی ها به بهانه اختلاف مذهب با عده ای دیگه حتی از تجزیه این کشور حمایت هم میکردن !

۸
۱